Типові несправності пральних машин Indesit. Кращі поломки

- 24 липня, 2020

Що ви знаєте про бренд Indesit? Впевнений, що перші асоціації будуть асоціюватися з Італією, холодильниками і пральними машинами. Треба сказати, асоціативна серія ОСОБЛИВО з'єднає марку Indesit з побутовими пральними машинами. Вони випускаються дуже давно і вже деякий час входять в число топових виробників в цій ніші, що дозволяє бренду і до цього дня залишатися одним з найпопулярніших.

З огляду на, що пральні машини Indesit виробляються і експлуатуються в домашніх господарствах вже не одне десятиліття, накопичився чималий досвід і своєрідна статистика щодо того, які поломки і несправності трапляються з ними найчастіше і що вимагає ремонту в пральній машині найчастіше. Здебільшого вони дуже схожі на інших виробників, але є деякі особливі і типові поломки саме для машин Indesit.

Несправність двигуна

неисправность мотора стиральной машины

Двигун пральної машини Indesit - не найвразливіше його місце, але поломки все ж трапляються. Такий зрив може проявлятися по-різному. Наприклад, після включення пральної машини і запуску програми прання все запускається добре, навіть вода в баку збирається, але тоді прання не триває, барабан не крутиться.

У деяких найнеприємніших випадках після включення пральної машини вона може вибити заглушки або запустити машину на щиток. Це явна ознака короткого замикання. Роботу з виявлення несправності в двигуні краще довірити досвідченому майстру, також не рекомендується проводити роботи по усуненню проблеми або заміні двигуна недосвідченому користувачеві.

Найбільш частими причинами несправності мотора в пральних машинах Indesit є падіння напруги в електричній мережі і коротке замикання, що призводить до обриву обмоток і міжповоротного ланцюга.

Зливний насос не працює

 ремонт сливного насоса стиральной машины

Несправність зливного насоса в пральних машинах Indesit виникає частіше, ніж інші поломки. Вона проявляється дуже чітко і очевидно - на певному етапі промивання стічна вода залишається в ємності і не стікає. Причиною такої несправності, найчастіше, є сторонній предмет, який потрапляє в патрубок і може проникнути глибше.

Потрапивши в зливний насос, сторонні предмети або засмічення можуть заважати нормальному догляду за стічними водами, крім того, може пошкодитися крильчатка зливного насоса, тоді доведеться її замінити.

Для відновлення працездатності пральної машини потрібно буде прибрати сторонній предмет, зробити це можна через днище машини, розібравши зливний насос. Якщо механічних пошкоджень немає, досить видалити предмет, якщо такий є, необхідно замінити деталь.

Крім попадання стороннього предмета, прояв такої поломки може свідчити про поломку двигуна насоса.

Обрив або розтягнення приводного ременя

 ремень стиральной машины установка

Пральні машини Indesit не мають в своїй конструкції прямого мотора, кожна з моделей оснащена ремінною передачею. Термін служби приводного ременя приблизно дорівнює терміну служби самої пральної машини «Індесіт», але в деяких випадках її ресурс виходить раніше. Це викликано регулярними перевантаженнями пральної машини, підвищеною роботою.

Коли ремінь ламається або якщо він відлітає від шківа барабана, пральна машина включається і навіть починає виконувати програму прання - в бак збирається вода, можна почути, як працює двигун. Однак барабан пральної машини не починає обертатися.

В даному випадку вирішення проблеми тільки один варіант - необхідно замінити приводний ремінь на новий. Для цього потрібно зняти задню панель корпусу і зробити заміну. Ця процедура досить проста, зробити її може навіть обиватель з невеликим досвідом.

Механічні пошкодження манжети

 демонтаж манжеты стиральной машины

Манжета на пральній машині є своєрідним ущільнювачем, що запобігає витікання води з бака, за межі пральної машини. Відповідно, неважко припустити, що при пошкодженні манжети пральна машина буде пропускати воду через дверцята люка. В цьому випадку біля пральної машини будуть утворюватися калюжі, є ризик затопити сусідів знизу.

Пошкодження манжети пральної машини Indesit може статися з кількох причин. Вона може зношуватися з плином часу, враховуючи ресурс своєї служби і контакт зі всілякими заклепками, блискавками, а іноді і сторонніми предметами, які можуть його пошкодити.

Найрозумнішим ремонтним рішенням в цьому випадку є заміна манжети на нову. Для цього буде потрібно придбати манжету, зняти стару - зняти зовнішнє і внутрішнє кріпильне кільце, відкривши їх на ділянці пружини, що дозволить без перешкод зняти пошкоджену манжету.

Розбивка UBL 

UBL - це запірний пристрій люка. Саме цей пристрій відповідає за блокування дверей пральної машини під час прання і розблокування її після закінчення програми. Вихід з ладу УБЛ може статися в результаті падіння напруги, короткого замикання, зносу термоблетки, яка нагріває біметалічну пластину або сама пластина втрачає гнучкість.

Поломка запірного пристрою люка проявляється по-різному, двері можуть взагалі не замикатися після старту програми прання або, навпаки, блокуватися, але після завершення циклу прання вона не відмикається.

При виявленні такої поломки в пральній машині Indesit необхідно буде замінити UBL на новий. Для цього потрібно відкрутити два кріплення, які знаходяться відразу за дверима, і від'єднати всі контакти від пристрою. На його місце встановлюємо новий UBL і збираємо в зворотному порядку.

Знос графітових щіток

 Щетки мотора стиральной машины

Зараз великою популярністю користуються безщіткові мотори - інверторні. Але під брендом Indesit і сьогодні знайти модель за цією технологією не так-то просто, більшість з них оснащені традиційними щітками, конструкція яких передбачає використання графітових щіток.

Залежно від інтенсивності використання пральної машини, навантажень при митті, термін і ресурс використання графітових щіток можуть коливатися в різних межах, але, рано чи пізно, вони зношуються і їх потрібно замінити на нові.

Такий зрив проявляється, як правило, нестабільними барабанними оборотами. Він може «сіпатися» при роботі, не набирати обертів при обертанні або взагалі не обертатися. Для заміни щіток потрібно зняти задню панель корпусу пральної машини Indesit, зняти приводний ремінь, від'єднати контакти мотора і кріплення. Виймаючи мотор з корпусу, графітові щітки замінюються на нові.

Знос або поломка підшипника 

Дана категорія поломки входить в число найбільш поширених не тільки в моделях під маркою Indesit, але і в інших марках. Але така поломка не характерна для нових пральних машин, як правило, вона виникає не раніше, ніж після 5 років експлуатації. Зазвичай несправність проявляється через природного зносу.

Однак в рідкісних випадках руйнування підшипників відбувається через корозію, через те, що сальник починає пропускати воду, а підшипники іржавіють.

Поломка проявляється підвищеним шумом при обертанні барабана, коливання тіла можуть стати неприродно високими. У найбільш запущених випадках барабан перестає крутитися повністю.

Якщо підшипники зношуються або виходять з ладу, їх потрібно замінити. Таку роботу краще довірити досвідченому майстру, адже заміна підшипників має на увазі повне розбирання пральної машини і її повторне збирання. У випадку з пральною машиною Indesit ремонт ускладнюється наявністю нерозбірного бака, який потрібно буде розпилювати.

Згорілий трубчастий електронагрівач

 проверка тена стиральной машины

Зробити повне прання в холодній воді вкрай проблематично. Тому дуже важливо, щоб трубчастий електронагрівач пральної машини був в справному стані. Але, на жаль, поломка нагрівального елементу в пральних машинах Indesit є одним з найпопулярніших і частих. Але не варто думати, що це відбувається частіше, ніж в інших пральних машинах.

На тривалість роботи трубчастого електронагрівача в пральній машині впливає кілька факторів - тривалість експлуатації, якість води і своєчасні профілактичні заходи.

Тену горить найчастіше через природного зносу при активному використанні протягом 5-7 років, від товстого шару накипу на ньому, що провокує перегрів, або через механічних пошкоджень, що провокують сторонні предмети, забуті в кишенях речей.

Щоб виправити несправність, нагрівальний елемент необхідно замінити на новий.

Поломка блоку управління

 ремонт модуля стиральной машины

Блок електроніки присутній у всіх сучасних пральних машинах, не є винятком індезитові пральні машини. Електронна плата відповідає за багато процесів, вона розподіляє команди по роботі практично всіх елементів і вузлів пральної машини. Відповідно, поломка блоку управління може проявлятися різним характером симптомів.

Але найчастіше несправність плати проявляється морганням всіх показників на пульті управління, пральна машина може взагалі не включатися, або включатися, в баку збирається вода, але обертання барабана не відбувається.

Причиною поломки може бути неякісна електрична мережа з регулярними перепадами напруги, впливом вологи. При несправності плати управління може знадобитися її повна заміна, заміна деяких її компонентів (конденсатор, резистор, тріакс і т.д.), іноді досить просто перепрошити плату на програмному рівні.

Діагностику проблеми і проведення ремонту або повної заміни краще довірити досвідченому майстру.

Відмова клапана заповнення 

Несправність клапана заправки в пральній машині Indesit може проявлятися відсутністю затоплення водою на початковому етапі програми мийки або на етапі полоскання. Це пов'язано з тим, що заправний клапан пральної машини найчастіше складається з двох секцій - перша відповідає за набір води при митті, а друга відповідає за набір води при полосканні.

Проявом нестачі набору води при промиванні може бути прояв зрив електромагнітної змійовика заправного клапана. Вирішенням проблеми затоплення води в пральних машинах Indesit зазвичай є необхідність заміни заправного клапана.


Коментарі (0)

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: