Пральна машина не бере порошок. Що робити?

- 08 серпня, 2020

Пральна машина значно спрощує життя не тільки господиням, а й тим, у кого постійно не вистачає часу через напруженого робочого графіка.  Для прання досить завантажити білизну в барабан, насипати пральний порошок і перелити кондиціонер в спеціальний лоток, після чого можна йти і займатися іншими справами або просто відпочивати. Але буває, коли після закінчення прання виявляється, що білизна залишилася немитим, а порошок в грудці залишився лежати в лотку. Така ситуація дуже неприємна, але в більшості випадків впоратися з такою несправністю можна самостійно, щоб уникнути виклику ремонтника пральної машини.

Якщо пральна машина не бере порошок - це не завжди свідчить про серйозну поломку, але ігнорувати таку поведінку агрегату не можна. У цій статті ми розберемося, чому пральний порошок залишається в лотку, а також розповімо, як усунути таку проблему.

Перевірка водопроводу

проверка фильтра стиральной машины

Ви помічали, що пральна машина закінчила прання і порошок залишився на місці? Не панікуйте і відразу звертайтеся в сервісний центр, попередньо перевірте:

  1. Чи потрапляє вода в пральну машину. Зверніть увагу: чи повністю відкритий кран подачі води на агрегат. Якщо все в порядку, відкрийте будь-який кран у ванній або кухні, якщо тиск буде слабким, порошок погано змиється, тому просто дочекайтеся, поки тиск нормалізується.

  2. Перевірте заправний шланг на наявність перегинів або, можливо, він стиснутий. Якщо шланг зігнутий або притиснутий будь-яким предметом, відповідно, тиск води, що надходить в машину, буде недостатнім для якісного промивання порошку з бункера. Просто розправте шланг і насолоджуйтеся роботою пристрою.

  3. Перед входом шланга в машину розташований сітчастий фільтр для грубого очищення води, він затримує велике сміття (пластівці іржі, пісок і т. Д.). Якщо ця сітка буде забита, тиск води, що надходить в шайбу, буде знижено і її може виявитися недостатньо, щоб змити порошок. Необхідно перекрити воду і відкрутити від агрегату заправний шланг, вийняти сітку і ретельно промити щіткою, після чого встановити фільтр на місце і підключити шланг.

Ознайомтеся з інструкцією по експлуатації

Досить часто господині не користуються інструкцією до пральної машини, а даремно. Якщо змішати відсіки в порошковому приймачі, не виключено, що пральний порошок не змиється навіть при хорошому напорі води. Це може статися в тому випадку, коли машина має функції попереднього прання і основна, відповідно, порошкові відсіки різні і, якщо насипати пральний порошок в передмийний відсік, і встановити програму тільки на основне, порошок не буде змиватися з лотка. Висновок: перед пранням уважно вивчіть інструкцію по експлуатації пральної машини.

Якщо пральна машина змиває порошок, але не повністю, зверніть увагу на кількість продукту, що підлягає заповненню. В інструкції на упаковці завжди написано або намалюйте, скільки порошку потрібно для прання, а якщо перевищити пропорцію, то буде велика ймовірність того, що велика частина порошку залишиться в лотку. Використовуйте мірну ложку або чашку, це не тільки позбавить вас тут від проблем із залишками в лотку, але і знизить витрати на порошок.

Неякісний пральний порошок

Економія коштів, звичайно, хороша, але не завжди корисна для пральної машини, а також часто знижує якість прання. Неякісний пральний порошок може погано розчинитися у воді і стати грудкуватим, в результаті цього він буде прилипати до стінок порошкового приймача, що призведе до того, що він буде постійно забиватися, в результаті порошок просто не буде вимиватися. Крім того, кондиціонери також всі різної якості і консистенції, якщо цей продукт виявиться занадто густим, він погано розчиниться у воді, що призведе не тільки до поганого змиву з лотка, але і до плям на одязі. Тому використовуйте перевірені миючі засоби і ополіскувачі, не економте на якості.

Канал дозатора засмічений

засор порошкоприемника

З напором води все в порядку, порошок насипають в потрібний відсік пропорційно, а бункер весь знаходиться в пральному порошку, який залишився після прання? Можливо, забивається канал дозатора, по якому порошок промивається в барабан пральної машини. Таке могло статися, якщо не мити збирач порошку, тому раз за разом відбувалося злипання порошку і в підсумку канал забивався. Вирішити цю проблему досить просто, зніміть з пральної машини ресивер порошку і ретельно промийте його під проточною водою, після чого встановіть на місце і спокійно вимийте. Слід зазначити, що рекомендується регулярно мити піддон з порошком, тоді проблем з промиванням миючих засобів через засмічення не виникне.

Поломки пральної машини

У тому випадку, коли пральна машина не змиває ні порошок, ні кондиціонер, при цьому напір води в нормі і канава для порошку чиста, слід шукати несправність.

Якщо вода не потрапляє в бак або надходить, але дуже повільно, є ймовірність того, що впускний клапан несправний. Коли вода взагалі не надходить, машина не запустить цикл прання і дасть помилку. Повільне затоплення води в цьому випадку свідчить про те, що діафрагма клапана розкривається недостатньо, тому порошок змивається не повністю. У цій ситуації необхідно замінити впускний клапан, якщо ви впевнені в своїх силах, то можете провести цю процедуру самостійно. Для того щоб демонтувати впускний клапан, відрізати воду і від'єднати заправний шланг, після чого зняти верхню кришку шайби (потрібну деталь знаходиться біля заповнювального отвору), сфотографувати або накидати ескіз розташування проводів і від'єднати їх, після чого демонтувати клапан, а на його місце встановити новий і підключити всі клеми на місці. Якщо така робота здається вам складною, зверніться до майстра.

мастер по ремонту стиральной машины

Порошок і кондиціонер не змиваються і залишаються повністю цілими, при цьому вода надходить в машину нормально. Така поведінка агрегату свідчить про те, що сталася поломка механізму подачі води в порошковий приймач. Цей механізм складається з троса і насадки, при надходженні команди на блок управління трос повертає форсунку і вода надходить в необхідний відсік лотка. Якщо кабель заклинило, або він зламався, насадка не відкриється, відповідно, вода не потрапить в порошковий приймач і не змиється з порошку. У цій ситуації слід звернутися до майстра, який проведе діагностику і виконає ремонт.


Коментарі (0)

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: