Чому тече холодильник?

- 21 червня, 2021

Якось відкривши холодильник, господиня може виявити, що в ньому накопичилося багато води на полицях, яка починає стікати по стінках і накопичуватися під ящиками для овочів. Очевидно, що це вказує на наявність якоїсь проблеми, але яка саме? Саме з цим належить розібратися далі. Відомо точно, що наявність калюж води не завжди свідчить про серйозні поломки, але те, що це причина безладу – безперечно.

тече холодильник

У подібних ситуаціях вода під холодильником швидко накопичується і навіть може витекти через двері вашого приладу та пошкодити підлогу на вашій кухні. Проведіть діагностику, щоб визначити джерело води, що накопичилася, в цьому допоможе майстер сервісного центру. Розберемося, чому тече холодильник усередині чи вода накопичується під ним, щоб ви змогли ліквідувати проблему.

Причини накопичення води під ящиками для фруктів та овочів

Якщо ви відкриваєте холодильник і виявляєте, що в області ящиків для свіжих продуктів накопичується вода, а точніше, під ними, негайно визначте та усуньте джерело витоку. Це поширена проблема, якщо трубка для розморожування у вашому холодильнику забита сміттям або льодом, і вона не може належним чином відводити талу воду, що стікає з морозильної камери для розморожування. Тут знадобиться  майстер по ремонту холодильниківхолодильників, або ж, таку проблему ви можете усунути самостійно

Спробуйте очистити зливну трубку для води, що розтанула. Дренажний отвір у холодильнику виконує функцію відведення води у спеціальний піддон. Ця вода зрештою випаровується. Якщо лід або інше сміття заблокують верхню частину зливної трубки, талій воді нікуди стікатиме, коли ваш холодильник перейде в цикл розморожування. Потім вода почне поступово накопичуватися під ящиками для фруктів та овочів.

Щоб виправити це, розморозьте зливну трубку для подальшого її очищення від льоду, що скупчився. Це дозволить воді вільно стікати у піддон. Якщо ви не можете очистити трубку, її необхідно замінити.

Якщо вам не вдається встановити, що послужило появі цієї проблеми, але при цьому продовжуєте виявляти, що рідина так само накопичується під ящиками для фруктів і овочів, зверніться до сервісного центру. Фахівці нададуть необхідну допомогу для усунення витоку.

Який тип вашого холодильника?

Щоб зрозуміти, що саме послужило накопиченню води під ящиками для овочів та фруктів, вам потрібно спочатку визначити тип холодильного пристрою, який ви використовуєте. Сучасні двокамерні екземпляри бувають двох видів:

З крапельною системою розморожування. Цей тип являє собою екземпляри з так званою «задньою стінкою, що плаче». На ній збирається весь конденсат у холодильнику. Цей вид пристрою працює за простим принципом. Він ґрунтується на тому, що за задньою стінкою холодильної камери встановлено випарник, через який стінка покривається льодом.

При досягненні певної температури охолодження припиняється і тоді температура випарника та задньої стінки збільшується і прагне досягти значень, як у камері. Крига підтає, на стіні з'являються краплі, які стікають у зливний отвір внизу камери.

Це цикл відтайки. Рідина, що накопичилася, потрапляє в спеціальний резервуар по шлангу для відведення, потім повністю випаровується. Піддон, куди стікає вода під час розморожування холодильника, розташований прямо над компресором або поруч із ним.

Із системою No Frost. Холодильники типу No Frost відрізняються тим, що не оснащені власним випарником у холодильній камері. Охолодження відбувається за рахунок випаровувача морозилки. Вентилятор, розташований за ним, примусово проганяє повітря з морозильної та холодильної камер через випарник. При проходженні він охолоджується і системою каналів подається на продукти.

Основна частина повітряної маси прямує в морозильну камеру, а решта - по додатковому каналу в холодильну камеру. Спеціальна повітряна заслінка регулює потоки холодного повітря.

Крапельна система відтайки або NoFrost: причина появи води

Однією з причин накопичення води в холодильнику є засмічення дренажного шланга. Якщо в крапельній системі під ящиком для овочів та фруктів постійно накопичується вода, то ймовірно причина у засміченні дренажу. Дренажний отвір відповідає за виведення талої води з холодильника. Рідина, що підтанула, потрапляє в спеціальний резервуар.

 

дренажна трубка холодильника

 

Причиною засмічення є особливості краплинної системи. Попадання пилу, залишків продуктів та інше можуть призводити до засмічення. Через це у холодильнику з'являється неприємний запах. Коли в дренажі є засмічення, вода не йде і застоюється у трубці для відведення. Надлишки стікають на дно холодильної камери якраз під ящики.

Коли настає цикл охолодження, вода всередині трубки замерзає, а навколо утворюється льоду. Якщо не звертати увагу на засмічення в зливальній трубці, це призводить до обмерзання випарника холодильної камери і втрати продуктивності. Компресор починає все рідше відключатися, намагаючись компенсувати нестачу холоду.

Для відновлення нормальної роботи холодильника приділіть час прочищення зливного отвору. Розберемося з можливими способами очищення далі. А якщо тече вода з холодильника no frost, то проблем може бути пов'язана з одним із 4-х вузлів, про які ви дізнаєтесь далі.

Засор отвори та патрубка

Ви зіткнулися із засміченням дренажного отвору та патрубка? Вам належить усунути його власноруч або звернутися за допомогою до фахівця. Коли з холодильника тече вода, це викликає незручності, тому не зволікайте при вирішенні проблеми.

Дитяча спринцівка (груша) та вушна паличка

Розберемося, як прочистити отвір у холодильнику та перед тим, як приступити до цієї процедури, попередньо відключіть техніку від мережі. Потім вийміть усі ящики. Починайте прочищення зливного отвору, якщо навколо нього немає льоду, прочистіть його з використанням ватної палички або подібного предмета. Багато моделей укомплектовані спеціальним пристроєм, який використовується для цих цілей.

Промийте злив, для цього використовуйте невелику спринцівку із теплою водою. Впорніть воду в зливний отвір кілька разів. Коли вода почне успішно йти, це означає, що засмічення більше немає.

Якщо ці маніпуляції не допоможуть і вода зі спринцівки виливається назад, швидше за все, дренажний шланг перемерз. Потрібне повне розморожування обладнання. Цей спосіб призначений тільки для холодильного обладнання з крапельною системою.

Розморожування та дріт

Розібравшись, чому в холодильнику накопичується вода, провести повторне прочищення та спринцювання. У цьому випадку потрібно витягти з холодильного обладнання всі продукти та залишити його вимкненим, відкривши дверцята на 8-12 годин.

Для чищення зливної трубки використовуйте дріт. Якщо вода все ще не проходить, візьміть тонкий дріт і використовуйте для прочищення дренажу. Дійте при цьому акуратно, інакше ви можете пошкодити дренажний шланг та пластик холодильника. Дріт прочистіть не тільки з боку дренажного отвору всередині, але і з кінця. Цей спосіб допоможе досягти бажаного. За потреби викличте майстра, який має кваліфікацію в ремонті холодильника.

Встановлення не за інструкцією

Іноді в холодильнику накопичується вода через некоректне встановлення обладнання. Якщо холодильник поставлений нерівно, дверцята можуть прилягати нещільно. З цієї причини в холодильну камеру потрапляє тепле повітря та обладнання у спробах компенсувати нестачу холоду, рідше відключатиметься.

Через рідкісні відключення утворюється лід на задній стінці і навколо дренажного отвору. При рідкісних циклах відтайки зливний отвір не здатний справлятися зі збільшенням кількості води. Тоді під ящиками починає збиратися вода. Піддон для збирання води також не справляється із кількістю води.

Ймовірні поломки

Витік у диспансері для води – одна з можливих причин накопичення рідини внизу. Диспенсер для води може мати погане з'єднання шланга, або трубки, якими вода проходить через холодильник для охолодження, можуть протікати і капати в основне відділення. Це може бути очевидний витік або витік, для виявлення якого необхідно зняти панелі з холодильника. Якщо ви не бачите проблему, зверніться до професійного майстра з ремонту побутової техніки.

тече морозилка

Можливі поломки холодильників від системи крапельної розморожування

Ознаки

Причина

Рішення

У холодильнику вода - не єдина ознака, також зверніть увагу на наступне:

·         Рідкісні відключення компресора.

·         Продукти іноді заморожують.

  • Поруч з дренажним отвором утворюється рівномірний шар льоду.

Ущільнювач дверей не прилягає щільно через явних пошкоджень або зносу.

заміна пломби

Вихід з ладу термодатчика, який неправильно інформує систему про температуру в холодильнику. Через це двигун не отримує правильних сигналів про відключення.

Заміна датчика температури

 

Можливі поломки холодильників No Frost

Ви стикалися з тим, що під ящиками для овочів і фруктів регулярно з'являється вода? У холодильнику Full No Frost це часто свідчить про поломку модуля розморожування випарника. Також про несправність можуть сигналізувати такі ознаки, як:

1.Обладнання      практично не відключається.

2.У      морозильній камері з'явився товстий шар льоду.

3.Охолодження      в холодильнику відсутнє.

Якщо ви не знаєте , чому з'являється вода в холодильнику, то однією з причин є поломка таких вузлів, як:

  • розморожування таймера;

  • датчик розморожування;

  • Трубчастий електронагрівач випарника;

  • Захисту.

Варто відзначити, що дані агрегати не підлягають ремонту і вимагають термінової заміни ремонтником. Як тільки ви виявите, що під холодильником є вода, не відкладайте вирішення проблеми.

 


Коментарі (0)

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: