Ваша нова пральна машина прибула у ваш дім і перший запуск - це хвилююча подія. Вам не терпиться почати, але потрібно розібратися, що зробити, перш ніж завантажити пральну машину і ввімкнути її. Дотримуйтесь цього невеликого контрольного списку, щоб переконатися, що ви все виконали правильно.
Варто зазначити, що перший запуск пральної машини - це відповідальний момент, який вимагає від вас максимальної залученості в процес. І, перш ніж ви запустите СМА, необхідно виконати кілька простих дій, а саме:
1. Зніміть транспортувальні болти. Як тільки ваша нова пралка прибуде, з неї необхідно зняти болти перед використанням. Виробники оснащують пральні машини транспортувальними болтами, які допомагають закріпити і підтримувати барабан під час транспортування. Їх легко видалити за допомогою побутових інструментів, але якщо залишити їх, вони можуть завдати шкоди.
ВАЖЛИВО! Обов'язково зберігайте транспортувальні болти в надійному місці. Вони можуть знадобитися вам у майбутньому, якщо ви будете переїжджати.
2. Підключіть пралку і встановіть її на місце. Принцип встановлення пральної машини відносно простий і для цього не потрібні спеціальні знання або інструменти. Процедура складається з видалення транспортувальних болтів і нагвинчування заливного шланга, а також під'єднання зливного шланга до стічної системи. Якщо вам незручно встановлювати пральну машину, зверніться по професійну допомогу.
Перш ніж вмикати пральну машину, спочатку увімкніть подачу води. Потім увімкніть машину за допомогою кнопки живлення. Після цього можете відкрити дверцята і завантажити речі в барабан. Не забудьте додати пральний порошок у кювету для мийних засобів. Після цього починається найцікавіше - вибір температури і режиму прання. Після того, як підберете відповідний режим прання, запустіть пралку і дочекайтеся закінчення прання.
Інструкція з експлуатації: що важливо знати
Під час експлуатації пральної машинки важливо дотримуватися кількох простих рекомендацій. Наші поради допоможуть вам ефективно використовувати СМА і радіти якості прання. Якщо не дотримуватися простих рекомендацій, то може знадобитися хороший ремонт пральних машин, щоб виправити ваші помилки, допущені під час експлуатації. Отже, ось, що важливо знати під час експлуатації пральної машинки:
Крок 1. Розділіть білизну. Поділ білизни залежно від типу і кольору тканини - крок номер один на шляху до чистого одягу. Перед пранням завжди перевіряйте етикетку з догляду за кожним одягом, щоб дізнатися інструкції з прання, щоб не пошкодити тканину. Приділяйте особливу увагу більш делікатним речам: їх слід прати або вручну, або в режимі делікатного прання і в сітчастому мішку.
Крок 2. Виберіть правильний цикл прання. Цикли прання представлені великою різноманітністю і пропонують різні швидкості віджимання і температуру прання. Таким чином, ви забезпечите максимальну чистоту, а також захистите свій одяг.
Крок 3. Встановіть температуру води. Використання правильного налаштування води у вашій пральній машині може суттєво вплинути на ваші речі. Гаряча вода, наприклад, краще дезінфікує та вбиває мікроби, але в деяких випадках вона може стискати ваш одяг, тканини можуть вицвітати, залишати певні плями. Тому надто високий температурний режим краще використовувати для прання постільної білизни, або рушників та будь-яких сильно забруднених речей.
Для помірно забруднених речей, темних кольорів використовуйте теплу воду. І останнє, але не менш важливе: використовуйте холодну воду в делікатному режимі для делікатних речей, тканин із барвниками, що можуть фарбуватися, або не надто брудного одягу. Холодна вода - це найделікатніший спосіб прання одягу, який також потребує менше енергії, тож ви можете заощадити електроенергію.
Використовуйте пральний порошок для видалення плям за будь-якої температури. Такі засоби ефективно очищають у холодній воді навіть найбрудніші речі.
Крок 4. Використовуйте пральний порошок і кондиціонер для білизни. Перш ніж додавати пральний порошок або пом'якшувач тканини, обов'язково ознайомтеся з інструкцією до пральної машини, щоб дізнатися, що до чого. Необхідна кількість прального засобу залежить від об'єму завантаження і типу пральної машини, тому вивчіть інструкцію з використання прального засобу, щоб дізнатися, скільки порошку вам слід використовувати, оскільки занадто велика кількість прального порошку може спричинити проблеми.
Крім того, ви можете використовувати капсули для прання, які ефективно видаляють будь-який бруд і мають приємний аромат.
Крок 5. Правильно завантажуйте пральну машину. На цьому етапі ви повинні закинути одяг у пральну машину. Слідкуйте за тим, щоб барабан не був перевантажений, оскільки це може призвести до того, що одяг не відіпреться, як слід. Крім того, неправильне завантаження спричиняє проблеми в роботі та пошкодження. Наприклад, бак від старої пральної машини може зіткнутися з розбалансуванням.
Крок 6. Увімкніть пральну машину. На цьому етапі можете закрити дверцята і натиснути на кнопку "Пуск". Якщо дверцята будуть закриті недостатньо щільно, то пральна машинка сповістить про це. Завжди перевіряйте, щоб пралка була щільно закрита, щоб уникнути нещасних випадків.
ВАЖЛИВО! Після використання залишайте дверцята пральної машини відчиненими, щоб вона могла провітритися і запобігти зростанню плісняви та грибка.
Крок 7. Чистіть пральну машину регулярно. Регулярне чищення за допомогою спеціального засобу для пральних машин - важлива частина догляду за технікою. Без ретельного догляду ваша пральна машина не зможе виконувати свою роботу ефективно, якщо її чистити регулярно.
Увага! Якщо після прання ви виявили, що не відчиняються дверцята пральної машини, можливо, вони просто ще не розблокувалися. Зачекайте кілька хвилин і після цього спробуйте знову відкрити дверцята.
Розглянемо поширені помилки, яких слід уникати під час використання пральної машини. Крім перевантаження машини і використання занадто великої кількості мийного засобу, під час прання слід уникати деяких поширених помилок.
- Не залишайте нічого в кишенях. Перед пранням перевірте всі кишені на наявність монет або інших предметів, які можуть нашкодити одягу і пральній машині.
- Не наносьте кондиціонер прямо на білизну. Кондиціонер для білизни не повинен безпосередньо контактувати з одягом, оскільки він може забруднити його. Проконсультуйтеся з інструкцією до пральної машини та знайдіть потрібний відсік у тарі для мийного засобу.
- Не залишайте в барабані мокрий одяг надовго. Волога від мокрого одягу може призвести до утворення цвілі в барабані пральної машини або навіть на вашому одязі. Видаліть одяг із пральної машини якомога швидше після завершення циклу полоскання.
- Якщо ваша пральна машина зламалася, не намагайтеся полагодити її самостійно. Невеликі проблеми з пральною машиною, такі як засмічення водопроводу, ви можете вирішити без сторонньої допомоги, скориставшись інструкцією з експлуатації пральної машини. Серйозніші проблеми, особливо пов'язані з водопроводом або електрикою вашої машини, завжди слід довіряти професіоналу.
Дотримуйтесь простих рекомендацій з експлуатації, щоб не стикатися з проблемами під час роботи пральної машинки. Також не забувайте про такий важливий момент, як регулярне чищення фільтра пральної машини. Фільтр часто засмічується ворсинками від одягу, монетами та іншим сміттям.
Перевірка готовності та вибір оптимального режиму
Для пральної машини завжди має бути встановлена програма прання. Програма здебільшого складається з таких циклів, як прання, полоскання і віджимання. Однак різні програми різняться за швидкістю віджимання, температурою та тривалістю прання.
Наступні програми доступні для всіх машин:
Програма | Температура | Підходить для |
Білі та кольорові речі | 60 чи 95 градусів | Постільна білизна, рушники, спідня білизна, бавовна, льон |
Звичайне прання | 30-60 ° | Футболки, блузки, сорочки, светри, джинси |
Делікатне прання | максимум 40 ° | Сукні, спідниці, тонкий льон |
Програма прання вовни | не більше 30 ° | Текстиль із вовни |
Звісно, на сучасних пральних машинах є багато інших програм прання. Наприклад, короткі програми - екпрес-прання, режими економії або спеціальні налаштування для різних типів тканин. Ви можете встановити прання з додатковим полосканням для сильних забруднень.
Як правило, ви маєте прати делікатні тканини за низької температури та низької швидкості віджимання. Таким чином, ви захистите тканину і не пошкодите її.
Порада: за допомогою попередньо обраного часу запуску ви можете заздалегідь запрограмувати, коли пральна машина має працювати.
Вибирайте оптимальний режим прання для свого одягу, щоб він не постраждав.
Перше прання: важливі моменти
Перший запуск пральної машини lg і техніки інших виробників нічим не відрізняється. Тож, під час першого прання в будь-якій пральній машині, незалежно від бренду, враховуйте такі важливі моменти:
1. Спочатку відсортуйте, потім виперіть. Це важливо робити під час кожного прання. Розподіліть білизну з самого початку, щоб не допустити помилок під час прання. Не кидайте всі речі в загальну стопку: кольорове потрібно прати з кольоровим, а біле - з білим.
Також важливо сортувати одяг за матеріалами:
- Бавовна, яку можна прати за 60 градусів: рушники, кухонні рушники, постільна білизна.
- Світле: за можливості періть білу білизну окремо від кольорового та чорного одягу, інакше світлі речі можуть втратити свій колір.
- Темна: разом можна прати чорні, сірі предмети гардероба.
- Кольорова: не забудьте відсортувати за кольором і прати речі одного кольору разом.
- Нижня білизна: З міркувань гігієни має сенс прати білизну окремо. Однак для сучасних пральних машин це не обов'язково.
Порада: купуючи новий одяг, перевіряйте етикетку перед першим пранням. Багато тканин сильно брудняться під час першого прання, тому їх слід прати окремо.
Ви також можете відсортувати білизну за ступенем забруднення і типом тканини. Однак, цілком достатньо використовувати наведений вище список як керівництво.
2. Правильний засіб для прання. Для різних тканин потрібні різні засоби для прання. У сучасних пральних машинах передбачено кілька температурних режимів. У сучасних пральних машинках ви знайдете незліченну безліч програм, але на практиці вам достатньо буде всього 2-3 програми. Основні програми, необхідні для прання, такі:
3. Бавовняна і кольорова білизна: за 60 або навіть 95 градусів Цельсія можна прати тільки рушники або постільну білизну. Білі бавовняні сорочки та спідня білизна, за винятком шовкової або мереживної спідньої білизни, також підходять для цієї програми. Варто зазначити, що для деяких матеріалів вам потрібно буде використовувати режим щадного прання.
Експрес-прання: ця програма підходить для більшості предметів одягу. Ви можете вибрати температуру від 30 до 60 градусів Цельсія. Найбільш оптимальним варіантом прання є температура 30-40 градусів. Ефект від прання порівняно високий, при цьому волокна тканини не піддаються сильному навантаженню.
Делікатна білизна: програма для делікатних тканин відрізняється тим, що переться з великою кількістю води. Наповнюйте барабан тільки на чверть. Це знижує механічний вплив на ваш текстиль. На відміну від інших програм, білизна виходить з машини набагато більш вологою, оскільки вона віджимається з меншим числом обертів. Тому вам доведеться виділити трохи більше часу для сушіння.
Також у більшості пральних машин є спеціальні програми для прання вовни або програми ручного прання. Для звичайних тканин вони потрібні тільки у виняткових випадках. Якщо ви перете в пральній машині, температури від 30 до 40 градусів достатньо, щоб білизна була чистою.
Рекомендуємо використовувати СМА 1 раз на тиждень при температурі не менше 60 градусів, щоб вбити всі мікроби і бактерії, які накопичуються в пральній машині.
Корисні поради щодо запуску пральної машини
Використовуючи нову пральну машинку, слід звикнути до фіксованої послідовності прання. Якщо ви хочете прати речі правильно, то для початку вам слід розсортувати речі і вибрати для них відповідну програму. Перед пранням не забудьте відкрити кран для подачі води.
Якщо на вашому одязі є сильні плями, необхідно обробити їх. Не рекомендуємо використовувати теплу воду для видалення всіх плям, оскільки вони можуть залишитися на текстильних виробах у процесі прання. Однак завдяки високоефективним мийним засобам загальне попереднє прання не потрібне.
Якщо під час прання ви виявите, що шумить барабан пральної машини, вам необхідно визначити, в чому проблема. Це може бути пов'язано з розбалансуванням через перевантаження пральної машинки.
Коментарі (0)