Будь-яке обладнання з часом виходить з ладу. Але дуже незручно, коли це відбувається з газовою колонкою, яка є основним джерелом гарячої води. Одна з поширених проблем - коли гасне полум'я газової колонки з газовим контролем, а відсутність вогню означає відсутність теплої води.
На стан газового обладнання може впливати безліч факторів, хоча багато хто вважає, що колона влаштована дуже примітивно. Але можливість втрати гарячої води відразу може стати проблемою No1. Тому, зіткнувшись з тим, що ваш газовий водонагрівач перестав працювати, потрібно своєчасно звернути увагу на проблему, визначити точну причину проблеми і тільки після цього приступати до ремонту.
Ймовірні причини проблем
Розглядаючи це питання, слід враховувати, що характер поломки абсолютно будь-який, наприклад:
• гніт не запалюється (стовпчик клацає, є іскра, але не працює або реакції немає взагалі);
• колонка гасне миттєво або через деякий час;
• вогонь гасне, коли ви намагаєтеся збільшити струмінь води або уповільнити його;
• гасне гніт колони: спочатку він загоряється, вода трохи прогрівається, а потім стовп гасне;
• вибивається динамік, на ньому з'являються тріщини, чути маленькі попси, схожі на вибухи, намагаються включити;
• п'єзозапалювання не працює;
• п'єзоелектричний елемент працює безперервно, але при спробі розпалити пожежу він гасне;
• Автоматичний газовий обігрівач не горить, але з'являється запах газу;
• Коли клапан відкритий, шток ФГП не рухається.
Розбивки колон можна розділити на ті, які викликані зовнішніми факторами, а також суто внутрішніми за своєю природою. У першому випадку вони не пов'язані з деталями, які знаходяться всередині обладнання і залежать тільки від додаткових деталей або зовнішніх факторів. Якщо газова колонка або котел клацає, але не запалюється, причини, як правило, ідентичні.
У другому випадку поломки виникають при пошкодженні або засміченні деяких деталей всередині водонагрівача.
Зовнішні чинники
Розглянемо фактори, які впливають на стан газового обладнання:
1.Однією з найпоширеніших проблем є відсутність тяги в димоході. Без регулярного очищення від пилу, бруду та іншого продукти горіння можуть не знайти виходу і погасити пальник. В результаті запрацює охоронна система і відключиться газопостачання.
2.Можливо, що в димохід потрапив сторонній предмет. Або може закінчитися заряд батареї. Такий варіант може виникнути, якщо є запалювання, яке автоматично працює від акумулятора.
3.Коли пристрій не працює після монтажу або через ремонт системи водопостачання, то, швидше за все, водопровід просто підключається до недозволеного місця.
4.Слабкий набір води. Оцініть тиск води, якщо вона ослабне, то вода буде надходити тонкою цівкою. Через низький тиск запалювання просто перестає працювати, то причина не в обладнанні, а в подачі води. Слід звернути увагу на тиск води (він ослабне, вода буде текти тонкою цівкою). Запалювання перестане працювати при низькому тиску, тому проблема вже не в водонагрівачі, а в водопроводі. Але можна, що сам фільтр, підключений перед водонагрівачем, чимось засмічувався.
5.Несправність змішувача. Змішувач, який додає холодну воду до надлишку, призводить до того, що вода в колонці стає занадто гарячою і через це гасне.
6.Проблеми в електроніці. Сучасні моделі газових водонагрівачів оснащуються безліччю модулів і датчиків, які повністю контролюють роботу водонагрівача. Це одна з ймовірних причин того, що газ не запалюється.
Внутрішні поломки
Вплинути на якість обладнання можуть не тільки зовнішні, але і внутрішні фактори. До внутрішніх поломок можна віднести наступні:
1.Неправильнанастройка водонагрівача. Так як змінюються пори року, це також позначається на зміні температури води. Тому рекомендується з певною періодичністю регулювати газовий водонагрівач, але про це часто забувають.
2.Проблеми з мембраною. Вона може вийти з ладу, якщо їй багато років, тому що з роками ця деталь втрачає еластичність, тріскається, деформується, покривається накипом.
3.Накип і сажа. Фільтри і теплообмінник можуть засмічуватися сажею і нальотом.
4.Бруд в пальнику. Пілот або основний, обидва вони можуть забити брудом.
5.Проблеми з датчиком виходу газу .
6.Слабка тяга в системі вентиляції або засмічення в різних частинах газової колонки. Характерним сигналом може бути лопнув або невеликий вискак при спробі включення.
7.Кнопка запалювання/ручка утримується не повністю. Це окрема причина проблем при запаленні газу при включенні при утриманні ручки. Або, наприклад, кнопка запалювання утримується не повністю і її потрібно утримувати близько 20 секунд, інакше він згасне.
Типові поломки
Кожному виробнику властиві певні поломки, які з'являються через деякий час. Наприклад, газові водонагрівачі Ariston характеризуються проблемами з мембраною, яка може деформуватися. Відгуки покупців про цю марку в основному хороші, вони відзначають, що прилад безшумно легкозаймистий, відмінно підтримує температуру і ці водонагрівачі представлені в доступному ціновому сегменті і прості у використанні. Динаміки Оазису характеризуються відмовами пальника, які вимагають регулярної заміни. Для нього також не виключена деформація мембрани. Ці колонки приваблюють покупців за рахунок ціни і дизайну. Характеризується частими поломками акумулятора, фільтра для води.
Для будь-якого газового водонагрівача є певні недоліки, які пов'язані з різними компонентами і окремими деталями. Причиною цього можуть бути неякісні експлуатаційні характеристики, недбалість виробника і ряд інших причин. Перед покупкою рекомендується проконсультуватися з професіоналами. Деякі моделі можуть не тільки часто ламатися, але і становити велику небезпеку. Тому перед покупкою слід зважити всі «за» і «проти».
Ремонт
Виникає необхідність заміни комплектуючих для застарілих деталей. Для зміни мембрани, фільтра, акумулятора не потрібні особливі навички. З цією роботою можна впоратися самостійно, без допомоги ремонтника. Варто розуміти, що акумулятори можуть втрачати заряд набагато швидше.
У системі газопроводу часто можуть накопичуватися повітряні маси, через що пальник не може бути адекватно запалений. Це свідчить про повноцінний вихід повітря і повної готовності до роботи. Що стосується питань, пов'язаних з поганим напором води, то його можна вирішити, звернувшись в комунальну службу. Фільтри для очищення змішувача необхідно прочистити або повністю замінити, також можна залишити заявку на промивання труб в комунальній службі. Засмічення і накип також допоможуть зняти майстру. Для нейтралізації сажі зручно використовувати пилосос, а для видалення накипу рекомендується придбати спеціальну речовину для газових водонагрівачів, яке можна знайти в побутових магазинах.
Ситечко, в якому знаходиться водозабірний вузол, може регулярно засмічуватися іржею або опадами з води, що надходить в нього. Щоб його очистити, слід зняти фільтр з водонагрівача. Іноді потрібно просто промити під проточною водою, але якщо виявиться, що справа в пошкодженій мембрані, то її слід замінити. Переважно замінити силіконову частину, так як цей матеріал має хорошу еластичність і прослужить набагато довше.
Щоб відмити колону від нальоту, рекомендується використовувати цілий набір інструментів і спеціальну речовину проти нальоту і нагару.
Підготовка до очищення полягає в наступному:
1.Акуратно вийняти корпус з газової колонки, зняти фурнітуру.
2.Вимкніть вхідний водопровід, після чого відкрийте будь-який кран гарячої води в будинку.
3.Відкрутити і потягнути трубку теплообмінника вбік.
Відкрутивши гайку на теплообміннику, вода почне витікати назовні, а значить, кран відкритий. Буде потрібно злити близько літра води, а потім надіти шланг на теплообмінник. Вставте туди воронку, акуратно заливаючи речовина, щоб видалити наліт. Цю роботу необхідно виконувати в захисті (рукавички і захисні окуляри), так як в складі міститься розчин хлористого водню. Якщо неуважно, це може привести до серйозних опіків.
Якщо газ включити до початку робіт, то налітний розчин можна повільно і поступово нагрівати, щоб він діяв швидше. Без підігріву на прибирання може піти близько 2 годин. Коли ви закінчите з прибиранням, поставте ємність під зливний кран. Що виходить шлак буде свідчити про те, що прибирання пройшла успішно. Якщо цього не відбулося, рекомендується провести повторну чистку. Для чищення також можна використовувати народні засоби, наприклад, лимон. Проблема в тому, що деякі компоненти особливо сприйнятливі, особливо виготовлені з міді. Тому, використовуючи домашні засоби, спочатку видаліть деталь, а потім приберіть окремо.
Принцип роботи датчиків захисту
Газовий контроль - це датчики захисту, які спрацьовують при виявленні несправностей колони. Визначити, працює датчик захисту чи ні, підключивши його клеми. Коли показники опору дорівнюють нескінченності, то все в порядку, якщо немає, буде потрібно заміна. Захисне реле, весь час спрацьовуване, може вийти практично відразу після включення. Є 2 варіанти: в першому випадку це лише тимчасове рішення, який полягає в постійному відкритті вікон. Це зменшує перегрів. Другий варіант більш радикальний і полягає в звичайній заміні реле на менш чутливе.
Крім того, реакція датчика може свідчити про засміченому димоході, який рекомендується обстежити, так як при поганому видаленні продуктів горіння виникають ризики отруєння організму. Слідкуйте за тим, щоб на димоході не була встановлена супутникова антена. Це може ускладнити йому роботу. Однією з ймовірних причин неякісного газового дренажу може бути потужна витяжка, за рахунок якої газ виходить через приміщення.
Без вогню. Газова колонка гасне
Щоб встановити причини, чому гніт не горить, необхідно вжити наступних заходів:
1.Відкрийте передню частину панелі.
2.Перевірте трубку, через яку проходить газ. Подивіться, чи немає на ній дефектів, при необхідності очистіть запальник від кіптяви.
3.Уважно огляньте дроти обладнання, щоб вони не мали дефектів, бруду або окислювалися.
4.Огляньте теплообмінник і перевірте його вольтметром. Нормальні значення будуть в межах 15-30 мВ.
5.Використовуйте тестер, щоб зрозуміти стан здоров'я показників. Якщо значення більше 0, буде потрібно заміна.
6.Перевірте котушки асинхронного клапана. З'єднайте тестер в режимі Омметра і перевірте опір, в нормі він повинен знаходитися в межах 10-15 Ом.
7.To перевірити справність показників моніторингу, скористайтеся мультиметром, якщо він знаходиться в справному стані, він покаже 0-ті показники. В іншому випадку буде потрібно заміна.
8.Перевірте дроти і з'єднання. Часто в точці пайки проводу і індикатора з'являються мікротріщини, які призводять до труднощів із запалюванням.
9.Невеликі вибухи можуть бути знешкоджені очищенням димоходу, заміною акумулятора або контактуванням з очищувачами димоходу.
У всіх інших випадках рекомендується звертатися до фахівців, які зможуть провести ретельну діагностику, провести ремонт, замінити вийшли з ладу комплектуючі і підключити назад магістраль гарячої води. Для цього вони використовують спеціальне обладнання. Не варто забувати, що бажано звертатися тільки в перевірені служби або співробітників «ГорГазу».
Профілактичні заходи
Щоб уникнути частої метушні з обладнанням рекомендується звертатися у відповідні служби. І щоб поломки траплялися рідше, з метою профілактики виконують такі дії:
1.Розведіть воду.
2.Чистити димохід і деталі системи підігріву води якомога частіше.
3.Сучасні моделі з електронним блоком підключаються через стабілізатор.
4.Вибирайте оптимальний шланг, щоб не виникало проблем з тиском.
Ознаки, що вказують на необхідність проведення позапланового профілактичного огляду:
-
при нормальному тиску теплообмінник працює мало;
-
обладнання весь час вимикається або не працює взагалі, при нормальному надходженні газу і води;
-
з незрозумілих причин може спрацювати теплове екранування;
-
зменшується нагрівання води.
Щоб перевірити колонку всередині, потрібно буде зняти корпус, для цього потрібно використовувати викрутку Phillips.
Регулярні профілактичні заходи, а також огляди продовжать термін служби обладнання. Технічне обслуговування рекомендується проводити раз на рік, але якщо пристрій застаріло, часто камбали, а при неможливості його заміни слід влаштовувати профілактику якомога частіше. Радимо довірити свій пристрій майстрам з газової служби, так як вони зможуть точно встановити поточний стан пристрою. Якісне обслуговування зазвичай включає в себе розбирання всього водонагрівача, усунення несправностей і пошкоджених ділянок, які можуть викликати перебої в роботі колони. Кожен агрегат або окрема деталь також регулярно чиститься, всі вузли колонки калібруються, знову підключаються і тестуються готові до роботи.
Коментарі (0)