Двоконтурний газовий котел не гріє воду: причини несправності

- 15 листопада, 2022

Комбінований двоконтурний котел дає можливість одночасно опалювати приміщення та забезпечувати гаряче водопостачання в одному пристрої. Для виконання цієї роботи йому не потрібен резервуар для зберігання води – він бере воду прямо із водопровідної мережі. Такий агрегат відмінно підходить для невеликих та середніх домогосподарств. Його можна включати, виходячи зі своїх потреб, тобто на розсуд самих мешканців.

До того ж наші фахівці з ремонту газових котлів рекомендують звернути увагу на основні несправності.

Іноді буває, що двоконтурний котел погано гріє воду, не забезпечуючи належного комфорту у будинку. Це може бути несправності як у гідросистемі, і в окремих елементах газового котла. Вихід з ладу нагрівального обладнання може негативно вплинути на функціонування всієї системи в цілому та призвести до перевитрати енергоресурсів.

Газовий котел не гріє воду – основні причини

При суміщених функціях двоконтурного котла часто трапляються випадки, коли гаряча вода в крані є, а система опалення не працює. Але буває і навпаки – опалення є, а гарячого водопостачання немає або температура води з крана нижча за потрібну. Найпоширенішими причинами того, що котел-колонка погано гріє воду або не гріє її взагалі, є:

Газовий котел не гріє воду

Скупчення вапняного нальоту

Мінеральні відкладення, що накопичуються на стінках теплообмінника, заважають правильній роботі обладнання. В результаті утворення вапняного накипу суттєво знижується температура води. Це зумовлено тим, що вода вступає в контакт не з металевим нагрівальним елементом, а з накипом, у якого теплопровідність набагато менша.

У таких ситуаціях теплообмінник вимагає очищення. Його можна почистити двома способами:

  • Механічна чистка - нагрівач слід демонтувати і прокип'ятити в розчині лимонної кислоти, а потім промити сильним струменем води. Але ефективність такого методу невисока. До того ж, у деяких котлах зняти теплообмінник дуже складно.
  • Хімічна очистка - теплоносій промивається спеціальним розчином за допомогою циркуляційного насоса. Під час промивання опалювальний котел запускається на опалення з температурою 50-60 °C. Промивання виконується без демонтажу нагрівача.

Теплообмінник потрібно очищати наприкінці кожного опалювального сезону, щоб продовжити його термін служби. Крім того, це позбавить необхідності застосування агресивних чистячих складів.

Проблеми з датчиком протоки

Якщо котел не гріє воду, то ще одна можлива причина – вихід із ладу датчика протоки. Він являє собою маленький вентилятор, що обертається під дією струменя води, що протікає в трубі. Коли пристрій повертається, на електронний модуль керування подається сигнал про те, що вода тече, і її потрібно нагрівати.

Проблеми з датчиком протоки газового котла

Щоб змусити вентилятор крутитись, його необхідно прочистити. Для цього не обов'язково розбирати пристрій. Достатньо кілька разів відкрити та закрити водопровідний кран. Трубами, разом з водою, потече і повітря, яке допоможе продути вентилятор від засмічення.

Якщо такі маніпуляції не дають жодних результатів, і котел не працює на опалення як і раніше, доведеться зняти датчик протоки і почистити. Для цього випливає:

Внаслідок засмічення прилад може припинити обертатися, і тоді на мікросхему котла не надійдуть відповідні сигнали, а значить вода не грітиметься.

  • відключити котел від електромережі;
  • перекрити кран;
  • злити воду з агрегату;
  • зняти кожух пристрою;
  • викрутити датчик;
  • ретельно прочистити його;
  • зібрати все у зворотному порядку.

Датчик протоки – це деталь циліндричної форми з різьбленням. Він кріпиться на кронштейні, і до нього приєднані дроти плати керування двоконтурним газовим котлом.

Несправність датчика температури ГВП

Тут проблема полягає в тому, що відразу після запуску двоконтурний газовий котел гасне, видаючи при цьому код помилки. Причиною є вихід із ладу датчика, який визначає температуру гарячої води в контурі ГВП. Для перевірки вимірювального приладу необхідно за допомогою мультиметра виміряти опір.

Якщо при реальній кімнатній температурі води датчик показує температуру 60 °C, він несправний і вимагає заміни на новий. Так як прилад знаходиться з водою у безпосередньому контакті, при його заміні слід закрити кран подачі води та скинути тиск.

Поломка триходового змішувального клапана

Якщо при увімкненні гарячого водопостачання газовий котел нерівномірно гріє воду або не нагріває взагалі, це означає, що теплоносій циркулює лише в частині контуру опалення. Головна причина – триходовий змішувальний клапан несправний через надмірне засмічення.

Щоб зняти пристрій для очищення, слід відключити котел-колонку від електромережі та повністю злити із системи воду. Найчастіше всередині клапана накопичується вапняний наліт, що заважає нормальному протіканню води. Після видалення прилад знову почне виконувати свої функції.

Принцип роботи газового двоконтурного котла

Якщо ви бажаєте зрозуміти, чому двоконтурний газовий котел не гріє батареї або відсутня вода в крані ГВП, необхідно знати, як працює агрегат. Будь-яке обладнання цього типу комплектується двома теплообмінниками. Основний вузол забезпечує займання газової суміші на опалення. Другий водяний вузол починає грітися під час подачі гарячої води. Продукти згоряння газоповітряної суміші виводяться за межі корпусу котла через димохід.

Принцип роботи газового двоконтурного казана

При включенні обладнання також запускається насос, що закачує воду. Вона постійно циркулює у трубах теплообмінника та рівномірно нагрівається за допомогою пальника.

Нагрів рідини контролюють датчики та автоматика газового двоконтурного котла або звичайна механічна система (залежно від моделі, а також складності пристрою агрегату). При досягненні заданої температури подача газу припиняється. При зниженні температури до мінімального значення, пальник автоматично вмикається, і весь цикл повторюється.


Коментарі (0)

    Зміст: