Побутові прилади відіграють важливу роль в організації комфортної атмосфери у нашому будинку. Особлива роль у даному шляху відводиться кліматичній техніці, адже з настанням холодів у будинку має бути тепло, а тепла або гаряча вода в крані і зовсім необхідна цілий рік. Нерідко для таких цілей використовуються газові котли. Найчастіше вони використовуються у приватних домоволодіннях, але також зустрічаються і у багатоквартирних будинках.
Газовий котел вважається пристроєм невибагливим та простим в експлуатації. Однак, щоб котел залишався невибагливим у використанні, дуже важливим є грамотне встановлення та налаштування котла, а також його подальша правильна експлуатація з регулярною профілактикою. Тільки в такому випадку котел не розчарує своєю роботою, в іншому випадку цілком можуть виникати проблеми, наприклад, свист під час роботи.
Газовий котел свистить через неправильне встановлення
Установка побутового приладу, в тому числі та газового котла, є дуже важливим етапом, адже це справжнісіньке введення приладу в експлуатацію. Дуже важливо, щоб усі роботи були проведені грамотно та правильно, згідно з усіма вимогами та рекомендаціями виробника газового обладнання. Варто також пам'ятати про нюанси газового обладнання, кожен із яких знає лише досвідчений фахівець із ремонту газового котла із сервісного центру. Отже, не потрібно нехтувати викликом лише кваліфікованого майстра.
Після встановлення газового котла та пуску його в роботу, користувач ніяк не повинен чути сторонні звуки, такі як бавовни, скрегіт чи свист, адже новий газовий котел працює практично безшумно. Це означає, якщо відразу після монтажу приладу та його запуску чути невластивий йому звук, наприклад, свист, це свідчення неправильної установки або введених налаштувань. Також шум може проявитися не відразу, а згодом після установки.
Усі вимоги до монтажу можна дізнатись у технічній документації до приладу, вона постачається у комплекті з котлом. Також у цій документації описуються базові та рекомендовані налаштування для приладу. Безпосередньо на корпусі пристрою обов'язково наклеєно заводський шильдик, де вказуються робочі параметри пристрою. Це вкрай важлива інформація, тому виходить з цього монтаж газового котла.
Шум у газовому котлі з'являється через низький тиск у системі
Тиск у системі газового котла цілком можна контролювати. Безумовно, якщо не стикатися з проблемою виникнення свисту чи інших шумів у котлі, то думати про контроль тиску в системі не доводиться. Тим не менш, можливість контролю тиску може виявитися дуже корисною здатністю. Як правило, норма тиску в системі котла дорівнює 1,5-2 атмосферам, більш точний показник саме для вашої моделі можна отримати з технічної документації.
Для контролю тиску в системі ще на етапі монтажу котла слід встановити додатковий прилад, який буде вказувати поточний тиск в системі. Завдяки такій можливості, при виникненні шуму ми можемо переконатися, що він відбувається саме через низький тиск або, навпаки, виключити цю ймовірність.
Нерідко низький тиск у системі виникає через витік води в контурі опалення. Також цьому можуть сприяти тріщини та механічні пошкодження теплообмінника або розширювального бака. Ушкодження теплообмінника можуть викликати часті профілактичні заходи, пов'язані з промиванням його хімічними засобами, тому не варто перестаратися, профілактичне чищення слід проводити лише рекомендовану кількість разів.
У разі витоку води із системи можуть утворюватися повітряні пробки, які призведуть до появи стороннього шуму, у тому числі свисту. Крім цього, недостатня кількість води в системі також сприяє зниженню тиску всередині системи, що несприятливо позначається на роботі пристрою.
Джерело шуму в газовому котлі – вентилятор газовідведення
Основним призначенням вентилятора газовідведення є механічне виведення продуктів згоряння через систему димовидалення. Досить важлива функція, адже саме завдяки її продуктам згоряння, а саме диму і кіптяві, відводяться через димар замість того, щоб осідати на елементах газового котла або, що гірше, задимляти приміщення, в якому встановлений котел.
Існує дві основні причини несправності вентилятора, що призводять до появи характерного свисту під час роботи:
· Вентилятор забруднений – він може бути в пилу або іншому побутовому смітті, що ускладнює роботу вентилятора, у найскладніших випадках забруднення можуть взагалі блокувати роботу вентилятора.
· Знос вентилятора – він розташований безпосередньо над пальником у газовому котлі, що піддає його постійному впливу високої температури. Нерідко пересихання мастильного матеріалу прискорює процес зношування вентилятора.
Сторонній шум у газовому котлі може свідчити про несправність вентилятора, якщо він з'являється періодично з інтервалами. Це означає, що свист або скрегіт з'являється лише в ті моменти, коли вентилятор починає обертатися. Ця поломка не є критичною чи складною, проте ігнорувати її ніяк не можна, слід робити ремонтні роботи.
Газовий котел свистить через накип
Основним теплоносієм у газовому котлі є вода, яка нагрівається та циркулює у системі. Природним процесом при нагріванні води є утворення накипу. Особливо інтенсивно накип утворюється у разі, якщо вода жорстка і, чим вона жорсткіша, тим інтенсивніше утворюється накип.
Щоб накип не завдавав незручностей під час експлуатації газового котла, його необхідно своєчасно видаляти, в чому допомагають профілактичні заходи, спрямовані на чищення системи газового котла. Чистка повинна проводитися своєчасно, адже в іншому випадку надмірний шар накипу може призводити не тільки до некомфортного використання котла та появи сторонніх шумів, але й до несправностей пристрою.
Щоб визначити, що свист під час роботи котла відбувається через накип, що утворився, слід поспостерігати за роботою обладнання. Якщо шум проявляється через близько 20 хвилин після запуску, це ознака накипу в системі. Також, свист через накип супроводжується зниженням ефективності роботи приладу. Це означає, якщо котел раптом почав свистіти, а при цьому ще й гріє гірше, причиною неправильної роботи газового котла є накип у системі.
Накип, утворюючись, осідає на стінах і займає простір, перешкоджаючи вільній циркуляції води. Проходи звужуються, при циркуляції води в цьому випадку виробляється пара, з'являються бульбашки, які провокують появу шуму (свисту) і зниження ефективності обігріву.
Свист у котлі – прояв заводського браку
Заводський брак приладу, як правило, проявляється у короткий час після встановлення пристрою. Отже, не варто сподіватися, що котел почав робити неприродний шум внаслідок заводського брак через кілька років експлуатації. Найчастіше заводський брак проявляється або відразу після встановлення котла, або через короткий час експлуатації, приблизно до одного року.
В цьому випадку дуже важливо, щоб прилад встановлювався кваліфікованими майстрами із сервісного центру, який має право виконувати монтажні роботи з газовим обладнанням. У цьому випадку гарантується не лише виконання всіх зобов'язань виробника перед користувачем за неякісне обладнання, а й правильність виконання всіх монтажних робіт.
Непоодинокі випадки, коли в гонитві за можливістю заощадити, користувач вдається до послуг сумнівних майстрів та експертів не з сервісних центрів без будь-яких ліцензій та іншого. Це великий ризик проведення неправильних робіт із встановлення та введення в експлуатацію газового котла, також виробник матиме право відмовити в гарантійних зобов'язаннях. Це означає, навіть якщо в котлі проявляється заводський брак, але його установка була зроблена майстром без ліцензії або монтаж здійснений неправильно, користувач залишається без гарантії віч-на-віч зі своєю проблемою.
Отже, не нехтуйте послугами ліцензованих сервісних центрів із кваліфікованими майстрами.
Що робити, якщо котел почав шуміти і як запобігти шуму?
Ми розібралися у можливих причинах появи шуму та свисту у газовому котлі. Також цілком очевидно, що миритися з дискомфортом, який з'являється під час роботи газового котла, що шумить, ніяк не можна. Отже, необхідно робити якісь дії, щоб позбавитися настирливого свисту, також слід вжити заходів, щоб не допустити його появу надалі.
Що робити, якщо котел шумить?
· Якщо свист та сторонній шум виявляється внаслідок неправильної установки, слід провести монтаж обладнання заново, інакше шум нікуди не зникне. Щоб запобігти подібній неприємності, необхідно звертатися лише до ліцензованих сервісних центрів з кваліфікованими майстрами.
· При низькому тиску в системі котла необхідно з'ясувати причину низького тиску. Якщо стався витік води, необхідно виявити місце витоку та усунути його, після чого додати воду до системи. Виявити місце ушкодження у системі досить просто, потрібно лише видалити всю воду і компресором закачати повітря у систему. Під тиском повітря сочиться з тріщини, так майстер зможе виявити пошкодження та усунути його.
· Якщо шум здійснює вентилятор газовідведення, то найпростішою процедурою стане повна заміна його на новий, адже ремонт у такому разі рідко буває доцільний.
· Накип також може провокувати шум під час роботи котла – видаляється вона за допомогою промивання системи, краще чистку проводити за допомогою хімічних засобів, які ефективно видалять накип.
· При виявленні заводського браку в обладнанні слід звернутися до сервісного центру виробника з претензією.
Газовий котел свистити через неправильне встановлення
Коментарі (0)