Чому бовтається барабан пральної машини

- 28 листопада, 2022

Незважаючи на те, що барабан жорстко насаджено на вісь, закріплену в підшипниках бака, його можна легко переміщати на деяку відстань у всіх площинах, без особливих зусиль однією рукою. Це незначний люфт з'являється через те, що бак підвішений на пружинах зверху, яке нижня частина спирається на демпфери.

Крім цього в корпус прання поміщені важкі блоки противаг. Завдяки такому конструктивному рішенню вдалося уникнути підвищеної вібрації в процесі прання, особливо під час високошвидкісного віджимання.

Але якщо люфт суттєво збільшився або супроводжується незрозумілими стуками чи скреготом, необхідно терміново виконати ремонт пральної машини. Якщо продовжувати експлуатацію несправної машинки, барабан може відірватися від кріплень і пошкодити бак.

Що робити, якщо барабан сильно хитається

Зазвичай користувачі не звертають увагу на постійні хитання барабана при вивантаженні або закладанні речей до тих пір, поки стане помітною вібрація, що посилилася при переході машинки в режим віджиму. Якщо при цьому чути незвичні стуки або шарудіння – припиніть прання, витягніть речі та викличте майстра сервісцентру.

барабан в пральної машини

Іноді сильні биття при обертанні на високій швидкості виникають через навантаження машинки. Якщо при нормальному завантаженні "болтанка" відсутня - ніяких дій робити не треба.

Найчастіші ознаки, за якими можна здогадатися про поломку прання

Судити нефахівцеві про збільшення люфта барабана "на око" дуже складно, тому, щоб переконатися в тому, що машинка вимагає негайного ремонту, необхідно звернути увагу на такі симптоми:

  • сильний гуркіт або шум, особливо на етапі віджиму;
  • чути звуки тертя барабана об бак або стукіт бака об корпус прання;
  • стиралка почала "підстрибувати" або посилено вібрувати;
  • почав злітати з шківів приводний ремінь;
  • з'явилися незрозумілі порипування або шуми (спочатку при швидкому обертанні барабана);
  • на манжеті виявилися сліди тертя поверхню барабана;
  • під дном пральні виявилися маслянисті патьоки. Якщо зняти задню кришку, сліди масляних патьок видно на зовнішній задній частині бака;
  • на випраних речах з'явилися іржаво-маслянисті плями;
  • барабан перекосився або "провалився";
  • вручну барабан прокручується дуже важко, його рух супроводжується металевим скреготом;
  • машина почала "заковтувати" речі;
  • при включенні стиралки вибивають захисні автомати.

Якщо ваші підозри доповнилися хоча б одним із цих факторів, потрібно негайно звернутися до сервісцентру. Якщо вчасно не вжити жодних дій, вартість ремонту може збільшитись у рази.

Несправності, що призводять до збільшення люфта барабана

Перш ніж приступати до ремонту, необхідно знеструмити пральну машину, витягнувши вилку з електророзетки і перекрити водопровідний вентиль. Для зручності доступу до деталей також можна від'єднати зливний шланг від каналізаційного трійника та витягнути пральну машину на просторе місце. До надмірних балачок барабана призводять такі несправності:

  • Вихід з ладу амортизаторів. Їхнє головне завдання – гасіння коливання при швидкому обертанні барабана при віджимі. Згодом мастило всередині поршневого механізму пересихає, а рухливі деталі зношуються. Через це збільшується вібрація і машинка починає "танцювати". На початковому етапі віджиму можуть з'являтися стуки – це бак ударяється об корпус прання. Для усунення неприємних симптомів достатньо замінити амортизатори. Зазвичай навіть при поломці одного з них для рівномірного розподілу навантаження завжди встановлюють новий комплект.
  • Зламалася, деформувалася чи злетіла одна із пружин, на які підвішено бак. У разі бак перекошується і вага бака з білизною розподіляється нерівномірно. Виникає дисбаланс і машина при віджимі видає підозрілі звуки та "скаче". Через зміщення бака зі свого місця може "зажовуватися" манжета. Якщо пружина ціла і тільки зіскочила зі свого місця, її достатньо одягнути на місце. При поломці чи деформації встановлюють нову деталь. Якщо якась із справних пружин розтягнулася – її також бажано замінити.

Замена сальников и подшипников

  • Зношування, корозія та руйнування підшипникового вузла барабана. Згодом мастило сальника, що захищає підшипники від вологи з бака, поступово вимивається і рідина проникає на їхню поверхню, руйнуючи метал. У міру збільшення площі корозії шум при обертанні барабана зростає.

    Надалі мастило з іржею починають проникати на задню зовнішню частину тече з-під шківа), а іноді і всередину бака. Через це одяг після прання може фарбуватись у масляно-іржавий колір. Краплі брудної рідини можуть потрапити на електродвигун та вивести його з ладу

  • При подальшому руйнуванні барабан починає бовтатися всередині бака, що можна відчути похитуючи його рукою при відключеній машинці. Оскільки шків теж має люфт, приводний ремінь починає злітати. На останньому етапі барабан "заклинює" або він провалюється на дно бака. Незалежно на якій стадії зносу знаходяться підшипники їх необхідно терміново замінити, так як барабан, що зірвався з осі, може пошкодити не тільки бак, але і інші дорогі деталі. Для заміни знадобиться максимальна кількість інструменту і часу, тому що доведеться повністю розбирати пральну машину і "розполовинювати" бак. Незалежно від ступеня руйнування змінюють обидва підшипники та сальник.
  • Стирання втулки або валу хрестовини, а також пошкодження її самої. Зазвичай це відбувається, якщо тривалий час не зважати на ознаки руйнування підшипників. У таких випадках можна спостерігати такі самі зовнішні ознаки, як і при несправності підшипникового блоку барабана. Це люфт самого барабана, що підсилився, наявність стуків в режимі віджиму, підтікання маслянистої рідини і забруднення речей, а також зажовування білизни в процесі прання. Майстер сервісцентру повністю розбирає пралку, "розполовинює" бак, змінює підшипники, хрестовину та сальник, після чого збирає та тестує роботу прання.

Коментарі (0)

    Зміст: