Догляд за холодильником

- 10 лютого, 2023

Холодильник працює на благо вашої родини без зупинок, 24/7. Щоб він прослужив якомога довше, рекомендується регулярно проводити технічне обслуговування. Для різних вузлів різна регулярність догляду за холодильником. Розберемося, в чому полягає технічне обслуговування кожні три і шість місяців. А якщо вам потрібен терміновий ремонт холодильників, зверніться за допомогою до майстра для усунення неполадок.

Отже, кожні три місяці вам необхідно виконати такий комплекс робіт:

  1. Оглянути дверний ущільнювач. Брудні та пошкоджені прокладки заважають щільному закриванню дверцят холодильника і створюють навантаження на компресор. Якщо ущільнювач брудний, протріть його мильною водою і повністю висушіть. Якщо він ослаблений, то рекомендуємо замінити. Догляд за гумками холодильника допоможе уникнути необхідності в заміні дверного ущільнювача.
  2. Очистити змійовики конденсатора. Вони розташовані в задній частині холодильника і охолоджують холодоагент. Якщо вони забиті пилом, то перевантажують компресор і витрачають енергію. Кожні 3 місяці рекомендується ретельно очищати змійовики і вентилятор за допомогою спеціальної щітки. Якщо у вашому домі є домашні улюбленці, то чистку краще робити щомісяця.
  3. Вирівняти положення холодильника. Якщо техніка стоїть на нерівній поверхні, то дверцята закриватимуться не до кінця. Це, своєю чергою, спричиняє сильне навантаження на двигун і призводить до конденсації всередині. Використовуйте рівень, щоб перевірити, наскільки рівно встановлено холодильник. За необхідності висуньте на більш рівну поверхню.

Це обов'язкові заходи, які необхідні для догляду за холодильниками. Також рекомендується використовувати спеціальні засоби для підтримання чистоти та порядку. Зверніть увагу на гель для догляду за холодильником clean home, допоможе впоратися з такою проблемою, як неприємний запах.

Система "No Frost". Що це?

Перед багатьма охочими купити новий холодильник виникає питання: що краще купити? Вибір постає між холодильниками з крапельною системою і Ноу-Фрост. Річ у тім, що кожна з цих систем має одночасно переваги та недоліки. Тому важливо розуміти нюанси таких холодильників, щоб не помилитися і зробити правильний вибір. Щоб визначити, яка система найкраще підходить для вас, необхідно розуміти принципи її роботи. Зупинимося на No Frost і розглянемо основні переваги такої системи.

Принцип работы холодильников No Frost

Холодильник No Frost має як переваги, так і недоліки. Особлива циркуляція повітря в апараті здійснюється спеціальними вентиляторами, що не допускають утворення конденсату. Переваги Ноу Фрост у тому, що він рівномірно розподіляє необхідну температуру по камерах. Але це далеко не один плюс такої системи:

  1. Швидке заморожування.
  2. Конденсату практично немає.
  3. Немає необхідності в частому розморожуванні.
  4. Швидке охолодження після перерви в роботі.
  5. Наявність такої системи, як у морозилці, так і в холодильнику.
  6. Рівномірний розподіл заданої температури по всіх камерах.
  7. Можливість тривалого зберігання продуктів через низьку вологість у камерах.

Але, незважаючи на очевидні переваги перед крапельними системами, такі холодильники також мають невеликі недоліки:

  1. Більш висока ціна.
  2. Іноді працює дуже голосно.
  3. Підвищене енергоспоживання порівняно з крапельними системами.
  4. За рахунок наявності вентиляторів місця в цьому холодильнику трохи менше.

Вивчивши особливості холодильників no-frost, ви зможете визначити, які функції для вас важливіші. Варто зазначити, що догляд за холодильником no frost не такий складний, як здається.

Для чого потрібен режим "суперзаморожування"?

Що таке режим суперзаморозки? Якщо коротко, то це режим моментального охолодження. Температура в морозильній камері тимчасово знижується до -27 - -32° С. У деяких моделях вона досягає - 36 - -38° С. Для порівняння, звичайна температура в морозильній камері - -18° С.

У цього режиму зустрічається різна назва - SuperFrost, Shock Freeze - залежно від виробника холодильника. Неважливо, як називається цей режим, принцип роботи у кожного ідентичний.

Порада! Використовуйте набір для догляду за холодильниками topperr 3104, щоб техніка підтримувала температуру на потрібному рівні.

Під час активації режиму суперзаморозки запускається компресор, він починає працювати без перерви доти, доки не досягне низької температури. Багато сучасних холодильників автоматично відключають цей режим. Низька температура підтримуватиметься достатньо довго для повного заморожування продуктів. Іноді це займає від кількох годин до доби. Після цього морозилка повернеться до своїх стандартних налаштувань -18° С.

Режим супер заморозки

Якщо такої функції немає, то вам потрібно буде самостійно вимкнути цей режим, оскільки холодильник у ньому працює на межі своїх можливостей, та й електрики споживає в рази більше.

У чому користь суперзаморозки для продуктів? Необхідність такого режиму зумовлена тим, що коли в холодильник завантажується велика кількість продуктів кімнатної температури, то суперзаморозка прискорює їхнє охолодження. Крім того, продукти заморожуються правильно, поступово, а не відразу ж. Цей метод дає змогу зберегти зовнішній вигляд і корисні властивості овочів, фруктів, ягід, м'яса, риби та інших продуктів. Крім того, якщо в морозильній камері присутні інші продукти - раніше заморожені, то в разі активації режиму суперзаморожування вони не піддадуться частковому розморожуванню в сусідстві з новими продуктами кімнатної температури.

У чому користь суперзаморозки для холодильника? При потраплянні в морозильну камеру великої кількості теплих продуктів відбувається природний процес втрати холоду. При цьому компресор (якщо це тільки не інверторний мотор) змушений вмикатися частіше. Якщо ви часто закуповуєте продукти, то з плином часу це позначиться на роботі приладу: компресор швидше зноситься, почне шуміти і гірше морозити. У холодильниках із системою No Frost буде змушений частіше вмикатися вентилятор, а це зайвий шум і знос деталей.

У цьому разі безперервна робота компресора впродовж дії режиму суперзаморозки краща і менш шкідлива. Оскільки вмикання/вимикання зношують деталі сильніше, ніж постійна робота. Почасти саме тому інверторні мотори з цифровим керуванням довговічніші, хоча вони, теоретично, ніколи не вимикаються.

Що краще: два компресори чи один?

Один або два компресори холодильника - що краще для вашого холодильника? Компресор - це серце вашого холодильника, тому, обираючи холодильне обладнання, звертайте увагу на кількість компресорів. Два компресори піднімуть продуктивність вашого холодильника на абсолютно новий рівень. Але в цьому випадку все зводиться до розміру обладнання. У деяких більших моделях є 2 компресори, оскільки вони безпосередньо впливають на холодопродуктивність, вимірювану у ватах.

Якщо ви кидаєте більше продуктів у холодильник або часто відчиняєте дверцята, то компресор має працювати активніше, а отже - споживати більше енергії, досягаючи максимальної охолоджувальної здатності. Але з двома окремими компресорами навантаження розділене. Один працює для охолодження морозильної камери, а інший - для охолодження холодильника. Таким чином, ваш холодильник може краще зберігати прохолоду і працювати ефективніше за більш високих температур.

Два компрессора

Два компресори холодильника споживають не так багато енергії, як може здатися. Звісно, за певних умов використовуватиметься більше потужності, але лише незначно. Зрештою, немає жодного сенсу мати суперекономічний холодильник, який перестає зберігати прохолоду, щойно зовнішня температура підвищується до 32 градусів за Цельсієм.

Ще одна перевага двох компресорів холодильника полягає в тому, що якщо ви не використовуєте холодильник або морозилку, то можете відключити ту частину, якою не користуєтеся. Таким чином, ви значно економите енергію.

Що включає в себе капітальний ремонт холодильника?

Багато проблем, пов'язаних із холодильником, можна розв'язати тільки капітальним ремонтом. Це крайній захід, до якого доводиться вдатися на випадок, якщо техніка зовсім не працює або працює, але не так, як раніше. Перш ніж провести капітальний ремонт, виконайте такі дії:

  1. Визначте, чи охолоджується холодильна камера. Іноді термостат буває несправний або не відкалібрований належним чином. У такому разі холодильник може або не охолоджувати, як потрібно, або охолоджувати занадто сильно.
  2. Спробуйте повернути регулятор холоду до нижчих значень. Контроль холоду може бути порушений, якщо не відключається компресор. Викличте майстра з ремонту холодильників, щоб розібратися в цій проблемі.

Мастер и холодильник

 

 

3. Подивіться на змійовики конденсатора, які, як правило, розташовані ззаду. Вони відповідають за відведення тепла і якщо змійовики забруднені, то холодильник не працюватиме ефективно. Регулярно очищайте змійовики.

4. Переконайтеся, що зливна трубка не забита. Дренажна трубка знаходиться під змійовиками і переходить у піддон під ними. Під час розморожування холодильника в піддон має капати вода.

Якщо ви відкладаєте ремонт на кілька днів, то розморозьте холодильник за допомогою фена. В іншому разі надлишкова волога перетвориться на застиглу масу, що знизить ефективність.

Капітальний ремонт також необхідний, коли холодильник зовсім не холодний або не дуже холодний. Як правило, всередині холодильника температура підтримується в межах 5-8 градусів за Цельсієм - у холодильній камері, до -18 градусів - у морозилці. Якщо ви стикаєтеся з тим, що в холодильній камері заморожується її вміст, а терморегулятор встановлений на мінімальне значення, то, найімовірніше, річ у несправному датчику температури або регуляторі холоду. Перевірити температуру можна за допомогою термометра.

У цьому разі потрібно виконати заміну датчика температури, якщо ця робота вам не під силу, то викличте фахівця з ремонту побутової техніки. Якщо ви зіткнулися з тим, що холодильник зовсім не охолоджується, то проблема практично завжди в електронних елементах управління, а не через потребу в додатковому холодоагенті. І справа навіть не в герметичній системі. Такого роду несправності трапляються рідко, і одна з очевидних проблем - брудні змійовики, дверцята, що нещільно закриваються, або несправний контроль температури.

Покроковий ремонт у такому разі полягає в такому:

1. Перевірте контроль холоду. Переконайтеся, що він встановлений на максимально холодний показник. Температура в холодильній камері має становити 5 градусів за Цельсієм, а в морозилці -18.
2. Прислухайтеся до роботи вентиляторів. Якщо працюють вентилятори компресора і морозильної камери, то регулятор холоду встановлено на охолодження. Якщо один із вентиляторів не працює або компресор вимкнений, то холодильник буде слабо охолоджувати або зовсім цього робити не буде.

Найскладніший капітальний ремонт потрібен у тому випадку, коли холодильник взагалі не працює. Використовуйте такі способи усунення неполадок:

3. Перевірте його електричну потужність. Переконайтеся, що холодильник точно підключений до розетки. Перевірте, щоб розетка була справна.
4. Переконайтеся, що контроль холоду встановлено правильно. Якщо всередині холодильної або морозильної камери температура не підтримується на потрібному рівні, перевірте, щоб щільно закривалися дверцята. Щоб не стикатися з цією проблемою, забезпечте правильний і своєчасний догляд за ущільнювачем холодильника.
5. За необхідності зверніться по допомогу до фахівців. Якщо не виявили перераховані вище проблеми, покличте майстра.

Щоб уникнути серйозних поломок, які ведуть до капітального ремонту, використовуйте спеціальний засіб для догляду за холодильником. Наприклад, зупиніться на Green&Clean Professional - цей засіб допоможе підтримувати холодильне обладнання в чистоті та порядку.


Коментарі (0)

    Зміст: