Пральна машина не перемикає режими прання: що робити?

- 21 вересня, 2020

Робота сучасних пральних машин заснована на електронній системі. Відповідно, правильна робота пристрою без збоїв і поломок багато в чому буде залежати від правильної роботи електронних плат, сенсорної системи і своєчасності отримання даних і інформації модулем управління з різних компонентів пральної машини.

Крім усього іншого, від правильності введення даних буде залежати правильна робота пральної машини. Це означає, що ми повинні правильно підібрати програму прання і переконатися в правильності інших параметрів, таких як віджимання і температура, кількість полоскань, і визначитися з додатковими режимами.

Якщо пральна машина справна, можна вибрати режим роботи без зайвих зусиль. Але буває, що наші спроби вибрати програму прання або змінити деякі її параметри марні, пральна машина не перемикає режими. Це свідчить про поломку одного з вузлів пристрою. В цьому випадку вам часто потрібен майстер в пральних машинах або, можливо, ви зможете розібратися в проблемі своїми руками.

Чому пральна машина не перемикає режими? 

Якщо пральна машина виходить з ладу, вона перестає нормально функціонувати, отже, сталася несправність. Кожна несправність має свою причину і першоджерело - певний вузол, який провокує неправильну роботу пральної машини, елемента, який потребує ремонту або заміни.

Тому, якщо пральна машина не перемикає режими, продовжувати її нормальне використання не представляється можливим, необхідно зробити ремонт. Але перш ніж приступити до рішучих дій, слід з'ясувати правильну причину поломки, а вже потім усунути її.

Те, що пральна машина не перемикає режими прання, є лише проявом несправності, за якою ми можемо зрозуміти, які основні причини можуть бути.

Найбільш ймовірна поломка в цьому випадку здається несправністю трубчастого електронагрівача. Якщо нагрівальний елемент несправний і не нагріває воду, режими прання можуть не включатися на пульті управління, або програма прання може зациклюватися на одному етапі і не переходити до наступного.

проверка тена стиральной машины

Відбувається це тому, що датчик, який вимірює температуру води в баку, розуміє, що вода холодна і продовжує передавати ці дані на модуль управління. Останній, в свою чергу, повторює команду почати нагрів води, але несправний нагрівальний елемент цього зробити не може. Отже, програма прання триває безстроково і петляє, не переходячи в наступний режим.

Ще одна причина неможливості перемикання режимів - несправність плати управління. Він міг горіти, контакти окислюватися, треки горіли, окремі елементи на дошці горіли.

В цьому випадку може знадобитися повторна паяння доріжок, очищення окислених контактів, заміна окремих елементів на платі. У рідкісних випадках може знадобитися прошити модуль пам'яті, а в найскладніших ситуаціях необхідна повна заміна плати, яка є найдорожчим і неприємним рішенням.

І в першому, і в другому випадку необхідно повністю переконатися в правильності свого припущення щодо пробою через діагностику. Діагностику і подальший ремонт найкраще довірити досвідченому фахівцеві з сервісного центру, який володіє набором необхідних інструментів, теоретичними знаннями і навичками ремонту пральних машин.

Як перевірити трубчастий електронагрівач і провести ремонт? 

Однією з найбільших проблем при діагностиці або заміні нагрівального елементу пральної машини є пошук його розташування. Справа в тому, що трубчастий електронагрівач може знаходитися за задньою панеллю або за передньою частиною. За передньою панеллю корпусу обігрівач найчастіше розташовується на пральних машинах під маркою Samsung, LG, Bosch або Siemens. За трубчастими електронагрівачами стоять виробники Indesit, Whirlpool, Hotpoint-Ariston, Gorenje.

Навіть якщо ви сумніваєтеся в розташуванні нагрівального елементу в своїй пральній машині, це можна перевірити. Для початку потрібно зняти задню панель корпусу і переконати в установці трубчастого електронагрівача зі спинки. Якщо його немає, тому необхідно встановити задню панель на місце і зняти передню. Якщо ви чітко розумієте, що трубчастий електронагрівач в моделі вашого пристрою встановлений спереду, то розбирання відразу ж слід починати з передньої панелі корпусу.

Як отримати доступ до трубчастого електронагрівача, який встановлений на задній панелі?

1.Відключити пральну машину від мережі - це дуже важливо, адже в подальшому ми розберемося з контактами, які підключаються до нагрівального елементу. Виймаючи вилку пральної машини з розетки, ми забезпечуємо нашу безпеку.

2.Зніміть задню панель корпусу - за допомогою викрутки відкрутіть кріплення (зазвичай їх чотири), зніміть задню панель і акуратно відкладіть її в сторону.

3.Від'єднайте контакти, які підключені до трубчастого електронагрівача - зазвичай їх три, слід все відключити, щоб підготувати нагрівальний елемент до діагностики.

проверка тена стиральной машины своими руками

Як отримати доступ до трубчастого електронагрівача, який встановлений спереду?

1.Від'єднайте пральну машину від мережі - в будь-якому місці нагрівального елементу дуже важливо знеструмити пральну машину для подальшої безпеки роботи.

2.Зніміть канаву для порошку - зробити це досить просто, слід відкрити канаву і натиснути на центр, щоб видалити її цілком.

3.Відкрутіть кріплення - за канавою є кілька кріплень, які потрібно скрутити викруткою.

4.Зніміть панель управління - розтисніть залишилися засувки і зніміть пластикову панель управління. Від'єднувати контакти не потрібно, можна просто акуратно розмістити панель поверх корпусу пральної машини.

5.Звільніть панель від манжети - щоб звільнити передню панель від манжети, потрібно відкрити дверцята і розтиснути зовнішнє кріпильне кільце, поставивши його викруткою в область пружини. Знявши кільце, манжету заправляють в барабан.

6.Від'єднайте UBL - відкрутіть два кріплення, від'єднайте контакти і зніміть пристрій блокування люка.

7.Відкрутіть кріплення передньої панелі - по периметру панелі залишається ще кілька кріплень, відкрутивши їх викруткою ми отримаємо можливість зняти передню панель.

8.Вимкніть контакти трубчастого електронагрівача - їх буде три, кожен слід вимкнути і підготувати нагрівальний елемент до діагностики.

Як діагностувати нагрівальний елемент пральної машини?

Щоб перевірити працездатність трубчастого електронагрівача пральної машини, потрібно мати мультиметр. Отже, якщо ви правильно розібрали корпус пральної машини, у вас є мультиметр, то ви легко зможете дізнатися, чи потрібен робочий нагрівальний елемент в машині або його потрібно замінити.

Для проведення діагностики необхідно перевести мультиметр в режим вимірювання опору, а потім нанести зонди тестера на контакти нагрівального елементу. Якщо на дисплеї приладу з'являється позначення у вигляді нескінченності, отже, нагрівальний елемент потребує заміни, він не працює.

Чим замінити трубчастий електронагрівач в пральній машині?

Нагрівальний елемент не підлягає ремонту, при виникненні поломки його необхідно замінити. Зробити це нескладно, потрібно просто з'ясувати розташування нагрівального елементу - ззаду або спереду він встановлений - потім зняти відповідну панель і зробити заміну.

Перед діагностикою ми вже зняли панель і переконалися в несправності трубчастого електронагрівача (якщо трубчастий електронагрівач справний, слід зібрати корпус пральної машини і провести подальшу діагностику). Далі виймаємо нагрівальний елемент з корпусу.

демонтаж тена стиральной машины

1.It необхідно прославити центральне кріплення - відкрутити болт, але робити це повністю не слід, потрібно просто прославити його.

2.Проштовхуємо нагрівальний елемент всередину корпусу - робимо це акуратно, але може знадобитися докласти певних зусиль.

3.Зніміть нагрівальний елемент - візьміть трубчастий електронагрівач за краї руками і акуратно послабивши, доклавши трохи зусиль (не надмірно), дістаньте трубчастий електронагрівач.

Установка нового нагрівального елементу здійснюється в зворотному порядку.

Як перевірити модуль управління і відремонтувати його? 

Явними ознаками несправності плати управління є неможливість перемикання режимів прання за допомогою селектора на панелі управління, на дисплеї може з'явитися відповідний код помилки, індикатори на панелі управління спалахують, а програми мийки можуть перемикатися хаотично.

При таких проявах в роботі пральної машини необхідно зняти модуль управління, провести його діагностику, подальший ремонт або повну заміну. Діагностику модуля управління і ремонт краще довірити досвідченому фахівцеві через наявність на борту безлічі контактів і елементів, пов'язаних з різними ланцюгами і вузлами пральної машини. Проведення некваліфікованого ремонту може спричинити за собою додаткові поломки.

Як отримати доступ до плати керування?

1.Від'єднайте пральну машину від мережі - необхідно знеструмити пристрій, це дуже важливий крок для забезпечення нашої безпеки під час проведення ремонтних робіт.

2.Зніміть канаву для порошку і миючих засобів - зніміть канаву в звичайному режимі і притисніть центр повністю вийняти його з корпусу.

3.Відкрутіть кріплення - знявши канаву, ми побачимо кілька (зазвичай двох) кріплень, які розташовувалися за ним. Відкрутіть всі кріплення викруткою.

4.Зніміть панель управління – відкрийте пластикові засувки і зніміть пластикову панель управління.

5.Від'єднайте всі підключені контакти - перед відключенням контактів настійно рекомендується сфотографувати їх місцезнаходження. Так, при повторному зборі ми уникнемо додаткових труднощів з підключенням.

6.Зніміть плату управління – від'єднавши всі контакти, ми з легкістю зможемо зняти плату і діагностувати її.

проверка модуля стиральной машины

Як діагностувати плату контролю?

Якщо ви не готові теоретично, у вас немає досвіду в ремонті щитів управління, то найкраще звернутися за допомогою до фахівця. Однак перш ніж дзвонити в сервісний центр, необхідно оглянути дошку візуально. Ми можемо виявити згорілі ділянки, які вимагають повторної пайки або окислених контактів, які потрібно очистити. Якщо згорілих ділянок занадто багато, то всю дошку потрібно буде замінити.

Діагностика плати управління повинна проводитися за допомогою мультиметра в різних режимах. Досвідчений технік перевірить всі основні схеми, контакти і елементи, розташовані на платі.

Як відновити плату керування?

Як тільки несправність буде виявлена в платі, її необхідно усунути. Найбільш ймовірні способи ремонту будуть наступними:

·   Очищення контактів, які окислилися - відбувається за рахунок проникнення вологи на плату управління;

·   Повторна пайка доріжок в різних ланцюгах - згорілі ділянки свідчать про несправність в різних схемах плати, згорілі ділянки можуть зажадати повторної пайки;

·   Заміна окремих елементів на платі - після перевірки всіх елементів мультиметром несправні елементи необхідно замінити;

·   Заміна всієї плати – якщо згорілих ділянок або несправних елементів занадто багато, може знадобитися повна заміна плати управління.


Коментарі (0)

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: