Ремонт пральної машини своїми руками

- 18 червня, 2020

Поломка пральної машини - дуже неприємне явище, яке призводить користувача до розчарування. Якщо у вас трапилася така неприємність, зовсім не обов'язково братися за телефон і викликати майстра, можна відремонтувати пральну машину своїми руками. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші поломки цих пристроїв і розберемося, як зробити самостійний ремонт.

Облаштування та експлуатація пральної машини автоматичної

Щоб визначити поломку і відремонтувати шайбу самостійно, слід спочатку розібратися в принципі її роботи. Пральня складається з п'яти основних циклів:

  1. Після натискання кнопки пуску замок люка блокується, потім відкривається впускний клапан і машина починає збирати воду, одночасно змиваючи миючий засіб з впуску порошку. У той момент, коли набирається достатня кількість води, спрацьовує датчик рівня води і закривається клапан.

  2. На наступному етапі роботи машини запускається нагрівальний елемент (ТЕН) і мотор, що обертає барабан. При цьому барабан обертається повільно і в обидві сторони, поступово змішуючи білизну і воду. При нагріванні води до необхідної температури спрацьовує датчик тепла, відключається трубчастий електронагрівач, а барабан продовжує обертатися, виконуючи процес прання.

  3. Після завершення прання запускається зливний насос, який нагнітає брудну воду в каналізацію, потім знову відкривається впускний клапан і в бак для промивання одягу надходить чиста вода.

  4. Коли вода набирається, барабан знову запускається за допомогою двигуна і машина промиває білизну. Після завершення цієї операції включається зливний насос і вода надходить в каналізацію.

  5. Після зливу води двигун включається і обертає барабан на максимальній швидкості - запускається цикл віджиму, в цей час продовжує працювати зливний насос. Коли білизна буде зроблена, замок на ручці люка відкривається, і білизну можна буде зняти з машини.

Якщо принцип роботи пральної машини зрозумілий, можна легко визначити несправність агрегату і приступити до ремонту агрегату своїми руками.

Що найчастіше ламається в пральній машині і як з цим боротися

Як правило, поломка пральної машини відбувається практично відразу після закінчення гарантійного терміну, але буває і так, що несправність відбувається раніше цього терміну, розглянемо найпоширеніші поломки:

  1. Підрозділ не проявляє ніяких ознак працездатності. Така ситуація може бути пов'язана як з самою машиною, так і з електронікою.

В першу чергу слід перевірити, чи подається напруга на пристрій. Для цього озбройтеся тестером і індикаторною викруткою і викликайте розетку і провід машини. Якщо проблема в дроті - його можна спаяти, або замінити на новий, якщо все в порядку, шукаємо несправність далі.

Зверніть увагу на двері, можливо, по необережності ви просто забули закрити двері, якщо замок не зачепить, мийка не запуститься.

Якщо перераховані вище пункти не стосуються вашої ситуації, швидше за все, модуль управління несправний. Він міг вийти з ладу відколами, спалюванням запобіжників, конденсаторів тощо. Звичайно, можна озброїтися лупою, тестером і спробувати знайти і припаяти несправні елементи, але слід зазначити, що це дуже складно, навіть практично неможливо, тому найкраще замінити плату управління на нову.

ремонт платы управления

  1. Вода не надходить в машину, або надходить, але дуже повільно.

В цьому випадку слід перевірити впускний клапан і шланг. Почніть з самого банального: подивіться, може бути, ви забули відкрити кран або паводковий шланг просто стиснутий або скручений. Якщо все в порядку, слід від'єднати шланг від пральної машини і перевірити фільтрувальну сітку - вона може сильно засмітитися і просто не пропускає воду. Щоб нормалізувати роботу системи наповнення, потрібно зняти сітку, ретельно промити щіткою і встановити на місце.

Коли сітка чиста, кран відкритий і зі шлангом все нормально, швидше за все, несправний сам клапан. У цій ситуації доведеться придбати новий впускний клапан і замінити його.

Також слід перевірити регулятор рівня води. Справа в тому, що з часом трубка, розташована на цій деталі, може затвердіти, це не дозволить регулятору визначити рівень води і електроніка машини може просто не подавати сигнал про відкриття еркерного клапана. Тут все просто: якщо тільки край трубки застиг, його потрібно від'єднати, розрізати і з'єднати з місцем. Якщо вся трубка прийшла в непридатність, необхідно замінити її на нову.

  1. Пральна машина не нагріває воду - є несправність нагрівального елементу.

Ця деталь виходить з ладу, як правило, через неправильний догляд за пральною машиною. Справа в тому, що жорстка вода утворює на трубчастий електронагрівач накип і вапняний наліт і, якщо регулярно не чистити пристрій, ці освіти руйнують металеву частину нагрівального елементу, що призводить до впливу спіралі і, як наслідок, до перегорання трубчастого електронагрівача. Ремонтувати ця деталь не підлягає, необхідно замінити її на нову.

Для того щоб замінити трубчастий електронагрівач потрібно:

  • відключити машину від електромережі;

  • зняти задню кришку пральної машини;

  • від'єднати клеми від трубчастого електронагрівача;

  • відкрутити гайки, що закріплюють деталь всередині ємності, і витягнути її назовні;

  • встановити новий трубчастий електронагрівач і закріпити гайки;

  • Підключіть дроти на місце і прикрутіть кришку СМА.

Якщо трубчастий електронагрівач знаходиться в справному стані, може статися вихід з ладу термостата, який при поломці просто не подає сигнал про необхідність нагріву води на модуль управління. У цій ситуації потрібно буде замінити деталь.

замена тена стиральной машины

Також сам електронний модуль управління може вийти з ладу, на жаль, без певних навичок відремонтувати цю деталь буде практично неможливо.

  1. Пральна машина «висить» в процесі прання. Для початку слід переконатися, що програма прання була встановлена правильно, можливо, електроніка просто «заплуталася» і цикл був зупинений.

Також зверніть увагу, в якій точці петлі сталася зупинка. Якщо мийка припиняється в момент зливу води, то проблема в системі Зливу СМА. Перш за все, перевірте, чи не здавлений шланг. Далі потрібно перевірити крильчатку, можливо, в неї потрапив сторонній предмет і заклинила деталь, що призвело до утруднення зливу води, видалити сторонній предмет і крім того, очистити зливний фільтр, його сильне забруднення також може стати перешкодою для нормального скидання води в каналізацію.

У тому випадку, коли з крильчаткою і фільтром все в порядку, але вода все одно не стікає, швидше за все, зливний насос несправний. Для того щоб діагностувати несправність, візьміть тестер і перевірте деталь на опір. Якщо у вас є певні навички, можна спробувати відремонтувати його самостійно, якщо немає - замінити насос на новий.

  1. Ручка на дверях пральної машини зламалася. Якщо це сталося, спочатку інкубатор необхідно відкрити, можна зробити це своїми руками, без допомоги майстра декількома способами:

  • за допомогою аварійного люка відкривального кабелю. Він знаходиться біля зливного фільтра;

  • за допомогою міцної тонкої мотузки, наприклад капронової мотузки. Намотайте мотузку між люком і корпусом шайби і потягніть два кінці на себе - люк повинен легко відкриватися;

  • відкрутіть верхню кришку корпусу СМ, пересуньте бак і обмацайте замк рукою, після чого відкрийте його.

Після того, як ви «поб'єте» зачинені двері:

  • купити новий замок;

  • відкрутити двері від пральної машини і розібрати її;

  • демонтувати стару ручку разом із замком;

  • Встановіть новий елемент.

Слід зазначити, що при демонтажі рекомендується робити покрокові фото, щоб в подальшому не виникало проблем при складанні.

  1. Барабан не обертається. В першу чергу перевірте приводний ремінь, є ймовірність, що він злетів, якщо це так, потягніть його на місце і відрегулюйте натяг.

Якщо під час прання ви почули гуркіт всередині пральної машини, а після цього барабан перестав крутитися, швидше за все, зламався D-pad. Така поломка не є поширеною і, як правило, виникає після тривалої роботи пристрою. Рішення тут тільки одне: потрібно зняти бак пральної машини і замінити D-pad.

барабан не крутит в стиральной машине

  1. Після миття на підлозі утворюється калюжа води. Коли пральна машина протікає, потрібно терміново шукати, де це відбувається.

В першу чергу перевірте зливні і заправні шланги, можливо, деякі з них зношені або пошкоджені, якщо це так - зробіть заміну на ціле.

Відкрутіть задню кришку корпусу пральної машини і перевірте труби, в разі пошкодження не варто намагатися обмотати їх ізоляційною стрічкою, найкраще замінити протікає трубу на нову.

Якщо ви виявили, що з самого резервуара сочиться вода, то причиною є зношений сальник. Вам доведеться зняти бак шайби і розібрати його для заміни цієї деталі, також разом з нею слід замінити підшипник, так як в нього вже потрапила вода і процес корозії не змусить себе довго чекати. Самі сальники і підшипники коштують недорого, але процес заміни досить трудомісткий. Для цього буде потрібно вийняти бак шайби і розібрати його, після чого вибити старий підшипник з канавки бака і встановити нові деталі, після чого зібрати агрегат в зворотному порядку. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете самостійно відремонтувати пральну машину, краще звернутися до майстра.

  1. Сильні вібрації і дисбаланс в процесі полоскання і прання свідчать про те, що ви перезавантажуєте барабан машини. Однак це також може бути свідченням того, що кріплення амортизатора зламалося. Для усунення несправності можна зварити або ущільнити кріплення, а також замінити його на нове.

Як бачите, відремонтувати пральну машину своїми руками цілком можливо, головне мати для цього бажання і достатню кількість часу.


Коментарі (0)

    Зміст:

    У нас часто спрашивают: