Різновиди котлів. Ремонт і можливі несправності.

- 06 жовтня, 2020

У будинках, де немає централізованого опалення, на допомогу приходять котли. Це установки, які створюють тепло і затишок в приміщенні, а також забезпечують гарячою водою. Існують різні різновиди котлів, які відрізняються своєю комплектацією і типом використовуваного палива.

Агрегат підбирається в залежності від розмірів опалювального приміщення. 20 м2вимагає 2 кВт теплової потужності. Якщо ваш будинок розміром до 200 м2, то досить буде котла потужністю до 20 кВт. Однак при розрахунках потрібно враховувати ряд додаткових факторів, наприклад, висоту стель, з яких матеріалів зроблений і утеплений будинок, і навіть кліматичні умови.

Тому багато сімей, з огляду на важливість правильного вибору котла, наймають для цього теплотехніка. Спеціаліст оцінить всі фактори, про які ви навіть не замислювалися, і підбере відповідний варіант. Також він дасть поради щодо якісного підбору, щоб уникнути частого ремонту котла.

Одноконтурні і двоконтурні котли

Перший параметр - це призначення котла і його принцип роботи. Його можна використовувати тільки для опалення будинку. Такі види називають одноконтурними. У них вода, що проходить через нагрівальний елемент, циркулює по трубах системи опалення.

Двоконтурні варіанти використовуються не тільки для опалення, але і для гарячого водопостачання. Другий контур подає воду, нагріту до високої температури, на кухню або ванну кімнату. Вода для побутових потреб нагрівається проточним методом. При цьому використання гарячої води відключає циркуляцію в системі опалення. Тому багато хто вибирає варіант, який має зовнішній накопичувальний котел непрямого нагріву.

Перевага одноконтурних котлів в тому, що їх можна встановлювати каскадом, наприклад, з двох котлів потужністю 20 кВт по 20 кВт часто роблять установки для будинку, розмір якого вимагає 40 кВт потужності палива.

Котли

Найпопулярнішим варіантом для котлів є газові агрегати, так як цей вид палива найдешевший. Багато хто віддає перевагу саме цьому різновиду, так як його полум'я безшумне і дає чисті продукти горіння.

Є котли, які працюють на зрідженому бензині. Його зберігають в спеціальних балонах або ємностях. Такі установки коштують дешевше і використовуються в приміщеннях, де споживається невелика кількість газу, наприклад, на дачі.

разновидности котлов

Газові котли бувають наступних типів:

1.Настінні    - компактні і схожі на навісну шафу на кухні. До речі, в цьому кухонному приміщенні їх найчастіше розміщують або в передпокої. Настінні варіанти мають відкриту або закриту камеру згоряння. У першому випадку потрібно забезпечити хорошу вентиляцію.

2.Підлогові    варіанти встановлюються найчастіше в окремому приміщенні або передпокої, тому що вони займають більше місця.

Електричні котли

Другий тип опалювальних котлів - електричний. Їх використовують не рідше, ніж газові, адже вони мають ряд переваг:

·      мають компактні розміри;

·      працювати мовчки;

·      простота в експлуатації;

·      високопродуктивні;

·      коштують недорого;

·      Легко монтується.

Електричні теплогенератори забезпечують гарне опалення будинку, так як мають менші тепловтрати і дозволяють точно регулювати потрібну температуру.

Існують електродні, нагрівальні та індукційні електричні котли, які мають різні нагрівальні елементи:

1.Електроди    нагрівають воду, дозволяючи пропускати змінний струм.

2.Шкіряники    мають нагрівальні елементи, які нагрівають воду в ємності з водою.

3.Індукція    представлена трубою з діелектрика, всередині якої знаходиться металевий сердечник, навколо намотаної змійовика. Змінний струм, пропущений через змійовик, нагріває сердечник, а той, в свою чергу, передає тепло воді.

Однак електричні теплогенератори мають безліч недоліків. Найголовніший з них - висока вартість електроенергії, якщо не користуватися нічним тарифом з пільгами. Для обігріву великої площі потрібно потужний агрегат, який підключається до трифазної лінії електропередач.

Твердопаливні котли

Котли, що працюють на твердому паливі, традиційні в сільській місцевості або на дачах, де опалення потрібно рідко. Популярними варіантами є ті, які передбачають пряме спалювання деревини і виділення тепла через теплоносій - найчастіше воду в трубах.

У таких котлах паливо може служити:

·      деревні відходи;

·      буре вугілля;

·      брикети;

·      Кокс.

Залежно від виду палива і будови котла навантаження може бути лобовим або горизонтальним.

Пелетні котли

Однією з різновидів твердопаливних установок є пелети. Такі агрегати можуть працювати самостійно, так як паливо у вигляді пелет надходить з бункера. Завод може працювати майже 1 місяць без участі людини, головне, щоб в бункері був запас пелет.

Перевагою такого варіанту є недорога вартість палива. Це пелета, яка виготовляється з відходів сільського господарства, деревини та іншої біомаси.

Котли на рідкому паливі

Цей тип теплогенераторів має високий ККД і компактні розміри. Їм не потрібно вручну завантажувати деревину або вугілля, як на твердому паливі. Вони працюють автоматично, використовуючи дизельне паливо. Однак такий спосіб обігріву будинку досить дорогий, тому використовується в якості резервного або тимчасового. Згодом газ можна підключити до такого котла, коли основний буде привезений на вашу ділянку. Для цього буде потрібно замінити дизельний пальник на газовий пальник.

Які бувають несправності в котлах

Так як для будь-якого агрегату характерні поломки, котли - це установки, які також періодично ламаються, а характер їх поломок часто пов'язаний з системою роботи.

ремонт котла мастером

Найчастіше зустрічаються такі види несправностей котла:

1.Не    включається. Якщо немає можливості включити установку і на пристрої не з'являються позначення, це може бути пов'язано з відмовою блоку або нестачею електрики.

2.Включається    , але не нагрівається. Коли пристрій включений, але нагріву немає. Проблемою можуть бути датчики, триходовий клапан або вода не циркулює по системі опалення.

3.Включається    , але видає помилку. Слід вивчити код помилки і розшифрувати його за допомогою інструкції.

4.Відбувається    витік води з котла. В цьому випадку найчастіше витікає запобіжний клапан, який необхідний для аварійного скидання води.

5.Якщо    вода виходить з системи опалення, то потрібно спочатку перевірити з'єднання на герметичність.

6.Якщо    радіатори погано нагріваються, то найчастіше причина не в котлі, а в засміченому фільтрі або великій кількості повітря в радіаторі.

7.Недостатня кількість    гарячої води або опалення може бути пов'язано з неправильним регулюванням роботи обладнання, недостатнім тиском в системі або несправністю клапана.

8.Причиною    великого споживання газу найчастіше є неправильне регулювання системи опалення. Також може знадобитися модернізація системи опалення або додатково утеплити будинок.

Ремонт котла

Котли - це складні установки, які в разі поломки вимагають професійного ремонту. Якщо ви помітили некоректну роботу обладнання, не соромтеся викликати професіонала. Особливо не варто займатися самостійним ремонтом газових і електричних котлів, що може привести до аварій. Звертаючись до господарів, ви захистите себе і своїх близьких.

Найчастіше ремонт котлів здійснюється виробником або співпрацюючими з ним службами. Також дізнатися про обслуговування теплогенератора можна в магазині, де він був придбаний.

Сучасні моделі котлів служать дуже довго, а поломки трапляються рідко, а якщо потрібен ремонт, то обмежується заміною окремих деталей.


Коментарі (0)

    Зміст: