Поки на вулиці триває літня спека або, навпаки, настала прохолодна осінь, це не означає, що погода за вікнами обов'язково позначиться на ситуації всередині будинку. Ми давно навчилися контролювати клімат в межах власного будинку, в цьому нам допомагає звичайнісінька побутова спліт-система, яка в народі називається кондиціонером.
Всупереч великій помилці про те, що спліт-система корисна тільки жарким літом, поспішаю вас запевнити, що в режимі опалення спліт-система здатна надзвичайно ефективно утеплити вашу квартиру в міжсезоння, при цьому ще чекаючи початку опалювального сезону. У деяких випадках конструкція спліт-системи дозволяє використовувати її навіть в морозні зими.
Однак найпопулярніші кондиціонери, по суті, влітку. Тому давайте з'ясуємо найпоширеніші причини, чому раптом кондиціонер не остигає.
Пульт дистанційного керування налаштований в неправильний режим
Ця причина не відповідає будь-якій несправності кондиціонера. Насправді в усьому винні наша необережність і небажання знайомитися з інструкцією. Часто буває так, що користувач через необережність і недостатню обізнаність включає кондиціонер в режимі вентиляції повітря. Отже, він починає працювати, ми відчуваємо потік повітря і чекаємо, коли стане прохолодніше?
Однак цього не відбувається, повітря буде надходити нейтрально, квартира насититься свіжим повітрям, але охолоджуючого ефекту ми не дочекаємося. Щоб виправити цю ситуацію, на панелі управління необхідно переключити режим роботи пристрою на охолодження і виставити потрібну температуру. Дуже швидко в приміщенні стане прохолодніше і температура повітря буде комфортною.
Поломка компресора кондиціонера
Якщо компресор в кондиціонері несправний, він цілком може включитися, але зате буде обдувати приміщення не охолодженим повітрям, а звичайним повітрям. Іноді компресор може включатися на короткий час, але через кілька секунд він вимикається. Основними причинами, за якими виходить з ладу компресор, є коротке замикання або пошкодження обмотки. При несправності компресора його потрібно буде замінити на новий.
Всі роботи, пов'язані із заміною компресора спліт-системи, повинен виконувати досвідчений фахівець, особливо з урахуванням того, що компресор знаходиться в зовнішньому блоці кондиціонера, який може бути підвішений на досить високому поверсі. Також не варто виключати можливість несправності реле, через поломку якої напруга не надходить в компресор. В цьому випадку потрібно замінити тільки реле.
Вихід з ладу вентилятора зовнішнього блоку
Зовнішній блок кондиціонування знаходиться на вулиці і працює в не найсприятливіших умовах. Багато користувачів ігнорують рекомендації по захисту зовнішнього блоку всілякими гратами і навісами, тому в нього часто потрапляють дрібні гілки, листя, пил, бруд, пісок і т.д. Звичайно, це може негативно позначитися на роботі кондиціонера в цілому. Найчастіше від таких явищ страждає вентилятор зовнішнього агрегату, який через надлишок пилу і піску може згоріти.
Ознаками такої поломки є погане охолодження приміщення кондиціонером, хоча він продовжує дути, а компресор також працює до тих пір, поки реле не вимкне його через перегрів. При такому поломці майстру доведеться замінити згорілий вентилятор на новий.
Закупорена капілярна трубка
При засміченні капілярної трубки продування з кондиціонера буде цілком нормальним явищем, тільки охолоджуючий ефект ми взагалі не відчуємо або він буде дуже слабким. Компресор пристрою буде працювати без відключення, він також може затягнути крижаною частину трубок розщепленої системи. Причиною неправильної роботи кондиціонера є нездатність фреону нормально циркулювати по системі або навіть повна відсутність його циркуляції.
Засмічення капілярної трубки усувається по-різному, в залежності від того, наскільки він серйозний. При невеликому засміченні можна продути трубку стисненим повітрям і проштовхнути через засмічення. У більш серйозних випадках використовується очищення фільтрів кондиціонера розчинниками. Якщо не перший або другий варіант не допоможе, то майстер вдасться до повної заміни капілярної трубки.
Недолік фреону в системі
Без фреону вся робота кондиціонера зведеться до звичайної вентиляції приміщення. Він просто буде дути повітря кімнатної температури, охолоджуючого ефекту не буде. Недолік фреону в системі кондиціонування може виникнути з двох основних причин. Так, наприклад, якщо кондиціонер експлуатується вже кілька років, але профілактика не проводиться, слід розуміти, що фреон має властивість випаровуватися, що є природним процесом. Щорічно з системи випаровується приблизно до 7% фреону.
Також може статися витік фреону, в цьому випадку втрата охолоджуючого газу відбудеться швидше. Витік фреону, найчастіше, відбувається на стиках і швах. І якщо в першому випадку при природному випаровуванні досить просто заправити кондиціонер, то в разі протікання необхідно спочатку виявити місце протікання і усунути пошкодження.
Зовнішній блок кондиціонера забруднений
Зовнішній блок, який знаходиться на вулиці, рідко захищений від впливу навколишнього середовища. Звичайно, можна встановити навіс та інший захист, але на 100% захистити зовнішній блок від сміття, пуху, листя та іншого не вийде. Тому велика ймовірність, що з часом ви зможете зіткнутися з проблемою надмірного забруднення зовнішнього блоку.
Особливо небезпечно, коли забруднюються теплообмінник і вентилятор. При цьому кондиціонер не так активно віддає тепло в навколишнє середовище, а вентилятор обертається повільніше. На собі ми відчуваємо це зниженням ефективності охолодження всередині приміщення, або повною відсутністю охолодженого повітряного потоку. Щоб повернути попередню продуктивність кондиціонера, необхідно провести повне очищення зовнішнього блоку.
Увага! Чи не чистіть себе, адже зовнішній блок можна повісити на великій висоті.
Відсутність зв'язку між внутрішніми та зовнішніми блоками
Нормальна робота спліт-системи передбачає узгоджене функціонування внутрішніх і зовнішніх підрозділів разом. Окремо два агрегати не будуть працювати за призначенням. Якщо з'єднання порушено між блоками в сучасному кондиціонері, то велика ймовірність, що на дисплеї з'явиться код помилки і пристрій перестане працювати. У моделях більш раннього виробництва код помилки може не з'явитися, внутрішній блок дме теплим повітрям замість охолоджуваного.
Проблема такої поломки полягає у відсутності нормальної циркуляції фреону в системі, тому внутрішній блок перетворюється в «вентилятор», який буде просто дути повітря при кімнатній температурі. Для вирішення проблеми необхідно відновити зв'язок між внутрішнім і зовнішнім підрозділами. Для цього відновлюється проводка і контакти між блоками.
Вихід з ладу плати управління
Електронна плата управління в будь-якому побутовому приладі збирає дані з всіляких датчиків і передає необхідні команди в різні вузли пристрою. Не виключенням є і спліт-система. При пошкодженні плати, особливо елементів в ланцюзі компресора або вентилятора зовнішнього блоку, кондиціонер не зможе нормально охолодити приміщення, ми відчуємо потік теплого повітря з внутрішнього блоку замість прохолодного.
Найнеприємніша поломка - якщо мікропроцесор виходить з ладу. Досвідчений технік повинен провести діагностику плати і виявити несправні елементи на платі. Це можуть бути спалені або окислені доріжки, спалені окремі елементи дошки. Все це можна відновити, але в найскладніших випадках дошку потрібно буде замінити на нову.
Датчик температури при запуску
Датчик температури в кондиціонерах ще називають термістором. Він розташовується в приміщенні кондиціонера і збирає дані про температуру навколишнього середовища в приміщенні. За даними, зібраними датчиком температури, контролюється частота спліт-системи. Однак якщо терморезистор виявиться несправним, дані про температуру на платі управління невірні або взагалі не отримані. Так, несправний датчик може передавати на плату дані про те, що температура нижче тієї, яка існує насправді.
В цьому випадку компресор не запуститься. Більш сучасні моделі здатні визначити поломку і показати код помилки на дисплеї. Моделі більш раннього виробництва або взагалі не будуть включатися, або будуть виробляти продування повітря при кімнатній температурі. Для відновлення працездатності кондиціонера необхідно замінити несправний датчик.
Засмічені фільтри внутрішнього блоку
Кондиціонер не тільки охолоджує приміщення, але і в певній мірі очищає повітря всередині приміщення. Також в внутрішньому блоці кондиціонера є фільтри, які виявляються останнім бар'єром для потрапляння пилу, пуху, бруду та іншого в будинок. Як вже говорилося раніше в цьому матеріалі, кондиціонер вимагає регулярної профілактики з очищенням і періодичної заправки фреоном системи.
Відповідно, якщо профілактику не проводити, фільтри сильно забруднюються і перестають нормально пропускати повітря. В результаті ми не відчуваємо повного охолодження в приміщенні, поки не очистимо всі фільтри. У внутрішньому блоці потрібно буде очистити фільтри від грубого і дрібного очищення.
Висновок
У нашому розумінні вся суть кондиціонера полягає в тому, що він повинен охолоджувати приміщення. Однак це лише частина його більш широкого функціоналу. Тільки як охолоджуючий пристрій кондиціонер сприймається через те, що він найбільш затребуваний влітку. Однак нерідкі випадки, коли кондиціонер не може виконати своє основне призначення через певні несправності.
Ось основні причини, за якими кондиціонер не охолоджується:
· Режим роботи неправильний;
· Поломка компресора спліт-системи;
· Вихід з ладу вентилятора зовнішнього блоку;
· Засмічення капілярної трубки;
· Відсутність фреону в системі;
· Зовнішній блок кондиціонування забруднений;
· Немає зв'язку між внутрішнім і зовнішнім блоком;
· Вихід з ладу плати управління;
· Не працює датчик температури;
· Фільтри внутрішнього блоку засмічуються.
Коментарі (0)