Як замінити замок пральної машини (UBL) своїми руками?

- 20 лютого, 2020

Як замінити замок пральної машини (UBL) своїми руками? - 3

Сучасні шайби оснащуються запірним пристроєм. Необхідно забезпечити герметичність. Завантажувальний люк не можна відкривати до повного завершення циклу прання. Тому поломка УБЛ тягне за собою протікання, адже герметичність машини порушена. Зараз ми детально розповімо про пристрій цього механізму, причини його поломки і доступні способи ремонту.

Принцип роботи запірного пристрою люка

Фіксація закритого положення дверей здійснюється за умови подачі електроенергії. UBL закриває контакти, після чого подає сигнал про початок циклу прання. Спеціальний важіль фіксує завантажувальний замок люка. Через пару хвилин після завершення подачі електрики на пристрій з'являється можливість відкрити двері.

У роботі УБЛ задіяний резистор. Рівень опору підвищується в залежності від нагрівання. Пластини, розташовані всередині механізму, деформуються через підвищення температури, сприяючи зміщенню положення важеля. Він закриває контакти комутаційного пристрою.

Засувка, яка поєднується з контактною пластиною, рухається, забезпечуючи фіксацію завантажувального люка. Процес починається через 2-3 секунди після запуску блоку живлення. Якщо електрика не подається, датчик температури швидко остигає - від 1 до 3 хвилин. Пластинки приймають свою первісну форму.

Причини несправності замка пральної машини (UBL)

 

Як замінити замок пральної машини (UBL) своїми руками? - 4Постійна деформація пластин прискорює природний знос. Також вони можуть зламатися через регулярні перепади напруги. Вихід з ладу запірного пристрою люка часто викликаний тим, що пластини вже не здатні відновити свою первісну форму. Якщо з моменту закінчення циклу прання пройшло більше 5-10 хвилин, а люк все одно не відкривається, можливо, причина криється в несправності УБЛ.

Якщо завантажувальний люк заблокований, то єдиний вихід із ситуації - повна заміна всього механізму. Складно діагностувати поломку, якщо прилад зламався до початку прання. Тому петля просто не запускається. У таких випадках варто розглянути кілька можливих сценаріїв:

 1. Несправність запірного пристрою люка.

 2. Проблеми з електропроводкою в УБЛ.

 3. Вихід з ладу електронної системи управління пральною машиною.

Почніть з видалення замка, але у деяких користувачів виникають проблеми з його діагностикою. Подавати напругу на УБЛ необхідно, якщо клацання відбувається протягом 5 секунд, це говорить про справність механізму.

Інструкція по заміні замка пральної машини (UBL)

Весь процес можна розділити на 2 етапи:

 • відмикання дверцят люка;

 • демонтаж самого замка.

Спеціальне обладнання не потрібно. Користувачі зможуть обійтися підручними засобами.

Розблокування закритих дверей пральної машини

Замена замка стиральной машины своими руками

Якщо люк не розкривається і застигає в закритому положенні, то діяти необхідно наступним чином:

 1. Демонтаж верхньої панелі корпусу шайби.

 2. Відхилити машину так, щоб вона стояла тільки на двох ногах. Верхня задня частина корпусу повинна впиратися в стіну. Центр ваги буде переміщений в тил. Танк буде переміщений з передньої панелі.

 3. Встроміть руку, щоб дістатися до UBL і відкрити засувку. Зробити це можна зверху.

 4. Розблокування здійснюється шляхом зміщення елемента фіксації в одну зі сторін.

 5. Тепер двері можна відкривати.

Робіть все максимально акуратно, щоб не пошкодити бак і інші деталі.

Заміна UBL

Люк відкритий, тому залишається просто поміняти замок:

 1. Демонтаж гумового ущільнювача - потрібно зняти манжету з лицьового боку шайби. Послабте затиск, який забезпечує підтягнуте положення для гумки. Існує кілька видів хомутів. Цей елемент видаляється викруткою або плоскогубцями.

 2. Акуратно зніміть гумовий ущільнювач, тим самим відкривши доступ до запірного механізму люка.

 3. Із зовнішнього боку буде видно два кріплення. Відкрутіть ті гвинти викруткою. Гак замка входить в запірний механізм люка. Саме цей елемент контролює положення УБЛ.

 4. Відтягніть цей гачок назад, щоб зняти кріплення з замка. Вийміть пристрій через зазор між ущільнювачем і стінкою корпусу.

 5. Від'єднайте всі дроти від обірваного модуля, а потім підключіть їх до нового компоненту.

 6. Встановіть запірні пристрої на їх початкове місце розташування, закріпивши його монтажними болтами.

 7. Поверніть манжету на колишнє місце, скріпивши гумку затискачем. Встановіть кришку шасі.

Нічого складного в цьому немає. Кожен користувач зможе змінити замок пральної машини своїми руками.


Коментарі (0)

  Зміст:

  У нас часто спрашивают: