Коли шайба виходить з ладу, це завжди неприємно. Якщо виникає така проблема, то її потрібно відразу ж вирішити. В цьому випадку не завадить провести якісний ремонт пральної машини, який слід довірити фахівцям і тільки їм. Наші майстри готові надати професійну допомогу. Після гарантії можна спробувати зробити це своїми руками. У цій статті ми докладніше розглянемо, як розібрати пральну машину для ремонту вийшли з ладу комплектуючих.
Розібрати пральну машину і відремонтувати її без набору допоміжних інструментів, а також візуальної інструкції вам не вдасться. Пропонуємо детально вивчити інструкцію з розбирання шайби для подальшого ремонту. Більшість примірників техніки різних марок мають схожу конструкцію. Звичайно, між ними є певні відмінні риси: в кріпленнях або в зовнішньому вигляді вузлів та інших дрібниць. В іншому випадку вони мають дуже схожу конструкцію і Скориставшись деякими порадами, які будуть вказані нижче, ви дізнаєтеся у всіх подробицях, як розібрати машину покроково.
Пральна машина: ремонт своїми руками. Поетапне розбирання
Перед початком розбирання і подальшого ремонту пральної машини поспостерігайте за обладнанням, щоб зрозуміти, чому погіршилася його робота. У тому випадку, коли вас не влаштовує якість прання або під час віджиму виникає незвичайний шум, а речі залишаються мокрими, швидше за все, причина криється в насосі. Це також може стати причиною засмічень в шлангах. До кожного вузла слід підходити з передньої частини обладнання або знизу.
Якщо піна виходить з шайби під час циклу прання, необхідно перервати роботу, почати зливати воду без подальшого натискання, після чого дочекатися закінчення обладнання. Зніміть всі речі, вручну очистіть барабан від піни, знову приступайте до прання без віджиму. Ігноруючи це, піна потрапить всередину, торкнеться мотора або плати управління. В цьому випадку ремонт цих комплектуючих може коштувати дорого.
Якщо проблема в нагріванні води, швидше за все, проблема в тому, що вийшов з ладу трубчастий електронагрівач. В інструкції до пральної машини має бути вказане місце розташування. Варто відзначити, що розташування може змінюватися в залежності від виробника, а також внутрішніх конструктивних особливостей, тобто трубчастий електронагрівач може розташовуватися як ззаду, так і спереду. Ймовірно, на трубчастому електронагрівачі могла з'явитися накип через жорсткої води, тоді її потрібно буде видалити. Заміна елемента необхідна в тому випадку, якщо він перегорів.
Пресостат і насос (насос) відповідають за те, щоб рідина рівномірно і швидко зливалася з пральної машини. Якщо вода виливається повільно, це говорить про те, що елементи втратили свою функціональність, через несправність або зносу через тривалу роботу. Відремонтувати або замінити ці комплектуючі не складе труднощів, для цього доведеться зняти бічну і задню стінки, щоб потрапити у верхню частину за задньою панеллю.
Це лише невеликий список проблем, які можна виявити в шайбі. Ці поломки актуальні для всіх пристроїв, незалежно від того, хто є виробником або якими особливостями володіє конструкція. Найскладнішими проблемами, при яких необхідно втручання професіоналів, є поломки електроніки або програмні збої. Щоб усунути неполадки такого рівня, незалежно від наявності гарантійного талона на обладнання, слід звернутися в сервісний центр. Але якщо ви вирішили виконати ремонт самостійно, то потрібно враховувати деякі нюанси, починаючи з підготовки робочого інструменту і закінчуючи правильним розбиранням техніки.
Підготовка робочого інструменту і нюанси підготовчого процесу
Щоб розібрати верстат, потрібен набір певних інструментів. Практично у кожного є багато інструментів, які вам знадобляться. У тому випадку, якщо інструмент відсутній, купіть його в сусідньому господарському магазині або позичте у сусіда/друга. Вам допоможуть такі пристрої:
• набір викрутки: Філіпс і щілинний;
• регульований гайковий ключ;
• молоток;
• плоскогубці: прості і зігнуті;
• кліщі;
• різаки для дроту;
• круглі плоскогубці.
Перед початком робіт переконайтеся, що ви зібрали всі інструменти, які допоможуть в розбиранні пральної машини. Не забудьте відключити машину від системи електропостачання і водопостачання. Фіксуйте складні місця з'єднання з фотографіями. Це допоможе в будівництві.
Коли будете готові приступити до розбирання пральної машини, уважно вивчіть всі нюанси. Вивчіть супровідні документи, які додаються до обладнання, уважно продумайте електричну схему, конструкцію шайби. Необхідні наступні кроки:
• акуратно від'єднати пристрій від розетки і системи водопостачання;
• від'єднати шланг зливу води від розетки до каналізаційної системи;
• підготувати допоміжні пристрої для подальшої роботи.
Коли будете ретельно підготовлені, приступайте до демонтажних робіт. Необхідно видалити корпус і внутрішні частини в строго встановленому порядку. В іншому випадку ви ризикуєте пошкодити деякі працездатні компоненти. І тоді потрібно буде замінити не тільки зламані комплектуючі, але і ті, які були зіпсовані при неправильній збірці.
Якщо ви не знаєте, як розібрати пральну машину, зверніться за допомогою до фахівця. Майстер займе багато часу, адже цю роботу потрібно виконувати акуратно, без зайвої поспіху і суєти. Крім того, всі заходи по відновленню роботи шайби потрібно проводити акуратно і делікатно, щоб не завдати шкоди іншим компонентам.
Як почати розбирати пральну машину
Розбирання пральної машини почнеться саме тоді, коли ви закінчите з підготовкою всіх інструментів. Крім того, потрібно запастися ємностями середнього розміру, де можна злити залишки води зі шлангів, а також промокнути серветками з мікрофібри. Серветки можна використовувати для рук, щоб протерти внутрішні деталі, а також зібрати залишки рідини з підлоги. Так як більшість машин схожі між собою, мати однакову начинку і працювати за тим же принципом, тоді розбирання буде відбуватися за тим же принципом. Він буде відрізнятися виходячи зі способу навантаження: передній або вертикальний.
Покрокова інструкція по розбиранню передньої частини
Давайте розберемося, як ремонтувати пральну машину, що потрібно враховувати при демонтажі передньої частини. Детальніше про це буде розказано нижче. Відмінність обладнання з фронтальним навантаженням від вертикального полягає в тому, що вони завантажуються через круглі двері. Це і зручне, і практичне рішення, але не забувайте бути уважними і обережними, поки ви знімаєте скляний люк при демонтажі.
Розбирайте і ремонтуйте машину акуратно і гранично акуратно, так як для виготовлення багатьох елементів корпусу використовується пластик, який досить просто пошкодити.
Немає необхідності розбирати машину повністю, до останнього гвинта. Якщо знати, як влаштована шайба, якщо зрозуміти, що стало причиною проблем, то визначити місце виникнення проблеми буде набагато простіше. Розбирання пральних машин складається з цілого комплексу дій, що виконуються поетапно.
Демонтаж верхньої панелі
Почніть з кришки, яка розташована у верхній частині корпусу. Кришка фіксується двома болтами від задньої стінки. За допомогою викрутки відкрутіть їх. Коли болти будуть відкручені, потрібно перемістити кришку з передньої частини шайби в сторону задньої частини корпусу. Потім його можна видалити. Після цього зніміть дозатор, багато моделей шайб передбачають натискання на точку, розташовану посередині пластикового лотка, яку потрібно буде підтягнути до себе.
Відкрутіть заблокувальні елементи панелі управління. Від'єднайте їх акуратно і перемістіть компонент в сторону, щоб він не створював дискомфорту в подальшій роботі. Є екземпляри пральних машин, які оснащені службовим гачком, який використовується для підвішування панелі збоку.
Зніміть нижню панель. Зніміть кріплення, а потім зніміть гумові манжети люка. Для цього потрібно відкрити дверцята, після чого зняти затиск. У цьому допоможуть плоскогубці, викрутки або круглі плоскогубці. Коли затиск буде від'єднаний, зніміть манжету з передньої стінки. Потім відкрутіть 2 запірні болти, які замикають люк. Приступайте до інших запчастин, щоб повністю прибрати передню стінку.
Дістаємо ємність для порошку
Для початку випустіть ємність, в яку насипається / засипається порошок. Пальцями злегка натисніть на спеціальну область, яка знаходиться в центральному відсіку лотка. Проводячи невеликі маніпуляції, можна без особливих зусиль виймати ємність.
Демонтувати промивну установку (бак)
Щоб демонтувати бак, відкрутіть всі кріплення, які розташовані у верхній частині фасадної панелі. Акуратно поверніть блок на 90 градусів і акуратно вийміть його з запірних елементів. Використовуйте службовий гачок, щоб чітко закріпити панель в сторону.
Від'єднайте роз'єми з проводами
Зніміть електричні дроти з прорізів, які знаходяться в блоці управління. Робити це потрібно в тому випадку, якщо цього вимагає конструкція пральної машини.
Видалення службової панелі
У цьому допоможе плоска викрутка; використовуйте його, щоб м'яко торкнутися панелі. Дістатися до нього можна через лицьову сторону знизу. Для цього потрібно відкрутити гвинти, які йдуть в сторону.
Відокремити гумову ущільнювальну манжету
Він розташовується в центральній панелі, і щоб від'єднати його, звільніть затиск від пазів, які його утримують. Робити це необхідно за допомогою плоскої викрутки.
Відкрутіть фіксуючі елементи, які утримують центральну панель на корпусі
Як тільки гвинти будуть відкручені, повністю усуньте весь елемент.
Від'єднайте роз'єм блокування переднього люка
Відключення роз'єму блокування полегшить доступ до необхідних компонентів.
Акуратно видаліть задню зовнішню панель
Коли вийміть задню панель, відсуньте її в сторону. Відкрутіть запірні гвинти і стяжний болт барабанного вузла. якщо є така необхідність.
Зняти фіксуючий затиск
Використовуйте плоскогубці і акуратно зніміть шланг, з'єднаний з баком. Таким же чином від'єднайте шланг, який підключений до пресостату.
Видалення врівноважених блоків
Вони розташовуються спереду і ззаду, виходячи з типу моделі, для забезпечення стабільного положення машини на підлозі при виконанні циклу прання і при обертанні, передчасно відкручуючи довгі монтажні болти.
Зніміть трубчастий електронагрівач
У конструкції більшості екземплярів обладнання трубчастий електронагрівач розташовується в задній частині нижнього відсіку корпусу. Деякі виробники можуть ставити його внизу і в передній частині бака. Щоб правильно його від'єднати, потрібно відкрутити монтажну гайку, розташовану по центру. Після цього натисніть на виступаючу шпильку і проштовхнути її всередину натискним рухом. Потім під'єднайте трубчастий електронагрівач за допомогою плоскої викрутки і акуратно зніміть її.
Дістаємо бак
Дістати бак можна, тільки скрутивши амортизатори, які розташовані внизу. Також зніміть пружини, тільки тоді ви зможете її витягнути.
Розібрати сам бак
Давайте розглянемо , як розібрати барабан пральної машини. Це необхідно тільки тоді, коли цього вимагає ситуація. Щоб дістатися до барабана, потрібно розібрати бак. Спочатку скрутити кріпильний шків біль, втиснути вал всередині ємності, усунути затиск і розділити бак на 2 половини.
Коли машина знаходиться в розібраному стані, можна приступати до ремонту і заміни вийшли з ладу комплектуючих.
Варто відзначити, що в деяких машинах є монолітні одноразові баки, які неможливо розібрати. Домашні умільці при гострій необхідності нарізають бак за допомогою ручної пилки, а потім просто збирають його, скріплюючи подовженими болтами і водостійким міцним герметиком.
Після закінчення всіх маніпуляцій потрібно буде зібрати машину заново і повернути її в те місце, де вона стояла. Важливо правильно підключитися до центральних з'єднань і перевірити обладнання, щоб воно працювало. Якщо ви все зробили правильно, то машина буде працювати і не завдавати клопоту.
Демонтаж машин з вертикальним завантаженням
Залишилося розібратися , як відремонтувати пральну машину своїми руками з вертикальним навантаженням. Шайби цього типу характеризуються проблемами наступного характеру:
1.Ненавмисне відкриття робочого барабана.
2.Пошкодження металевого блоку корозією.
3.Дисбаланс в центральному приводному блоці під час циклу прання.
4.Проблема з підшипниками.
Вертикальні блоки характеризуються втратою еластичності і деформацією ущільнювача верхніх дверей. В результаті під машиною утворюються калюжі, кузов покривається корозією. Для вирішення цих питань потрібно демонтувати пульт управління, зняти пломбу, а також замінити її на нову.
Усунути будь-які проблеми можна, тільки розібравши пральну машину. Процедура досить трудомістка, вимагає від вас уважності і терпіння. Однак це не означає, що відремонтувати вертикальну машину в домашніх умовах неможливо. Для цього достатньо просто дотримуватися всіх умов, які прописані в інструкції, і бути уважним. Тільки так все пройде як годинниковий механізм і ви зможете без праці дістатися до зламаного вузла.
Це покрокова робота і перед тим, як приступити до розбирання пральної машини, відключіть всі комунікації. Підготуйте аксесуари і можна приступати до розбирання обладнання. Дотримуватися порядку виконання робіт:
1.Відкрутити фіксуючі елементи, які знаходяться з боків обладнання.
2.Акуратно підтягніть до себе базовий робочий блок і від'єднайте всі електричні дроти.
3.Витягніть панель управління.
4.Зніміть ємність для пральних порошків.
5.Зніміть бічну і верхню панелі.
6.Зніміть затиск.
7.Акуратно зніміть кожух, щоб не завдати шкоди, оскільки він виготовлений з пластика.
8.Можна приступати до ремонту.
При розбиранні шайби виконуйте всі дії в установленому порядку. Обов'язково потрібно пам'ятати, як розташовані дроти внутрішніх компонентів. Щоб не забути цей нюанс, передчасно зробіть фото, щоб точно знати порядок складання. Коли закінчите ремонт пральної машини, виконайте збірку і підключіть обладнання. Перевірте машину на працездатність: запустіть прання в експрес-режимі, перевірте, щоб ніде нічого не витікало. Якщо машина працює як слід, значить, завдання усунення несправностей виявилася вдалою.
Коментарі (0)