Завдяки вбудованій системі авто розморожування волога конденсується і виводиться по дренажу назовні апарату. Якщо всередині камери (зазвичай під нижньою скринькою) з'являється вода або стінки обростають інеєм – один із вузлів агрегату вийшов з ладу і необхідний ремонт холодильника. У цій невеликій публікації будуть розглянуті причини появи конденсату всередині камер та способи усунення найпростіших проблем самостійно. Також розповімо про складні поломки, для усунення яких потрібно запросити майстра сервіс-центру.
Причини конденсації всередині камер холодильника
Порушення, пов'язані з відведенням вологи з відсіків холодильника, можуть бути спричинені не лише технічними поломками, а й порушеннями рекомендацій виробника щодо експлуатації апарату або відсутністю регулярного профілактичного обслуговування. Надлишок у камері конденсату призводить до швидшого розмноження мікробів і, як наслідок, скорочує термін зберігання продуктів. Також можуть порушуватись смакові характеристики деяких продуктів.
У яких випадках конденсат у камері норма
Значну частину рефрижераторів виробники оснащують так званою системою, що «плаче», авто розморозки. Особливістю роботи таких систем є осідання зайвої вологи на задній панелі холодильної камери у вигляді інею під час роботи мотор-компресора.
Оскільки за стіною “захований” випарник (найхолодніша конструкція) вся волога спрямовується туди. Після вимикання компресорного вузла іній перетворюється на конденсат, збирається у спеціальному отворі та по дренажу виводиться назовні. Там рідина потрапляє в спеціальну посудину, розташовану на корпусі компресора і під час наступного циклу (компресорний блок завжди гріється) випаровується.
У таких моделях краплі вологи чи інею на задній панелі – нормальне явище.
До найбільш частих причин виходу з ладу випарника можна віднести витік фреону через розгерметизації системи і засмічення капілярної трубки.Досвідчений майстер нашого сервісного центру точно виявить причину несправності випарника і усуне її, відремонтувавши або замінивши цю деталь.
Причини появи конденсату не пов'язані з поломкою холодильника
У багатьох випадках надмірна волога на стінках та інших елементах внутрішнього наповнення відсіку з'являється через неправильне обслуговування, неуважність користувача або недотримання рекомендацій виробника. Найчастіше це:
- нещільно закриті дверцята відсіку. Тепле повітря, що проникає зовні, конденсується і в камері з'являється додаткова волога. У нових модифікаціях холодильників передбачена звукова сигналізація цієї події, але в старіших апаратах становище дверей треба відстежувати самостійно і закривати їх відразу ж після закладки чергової порції продуктів;
- неправильна початкова орієнтація шафи за рівнем. Якщо апарат нахилений вперед, дверцята можуть мимовільно відчинятися, відкриваючи шлях теплому повітрі всередину відсіку. Щоб усунути можливість спонтанного відчинення дверцят, достатньо за допомогою будівельного рівня виставити холодильник абсолютно горизонтально. Допускається невелике відхилення назад;
- зберігання рідин у відкритій тарі. Особливо теплих. Їх пари конденсуються на стінки та полиці відсіку, викликаючи підвищення вологості. Усі рідини перед завантаженням у холодильник необхідно охолодити до кімнатної температури та помістити у герметичний посуд;
- відсутність регулярної профілактики (в апаратах з "випарником, що плачуть"). У разі дренажний отвір чи канал засмічується і волога не виводиться назовні. Стінки покриваються кригою і в нижній частині камери під ящиками з'являється вода. Щоб волога самостійно видалялася, необхідно прочистити дренаж і в майбутньому своєчасно виконувати профілактичні розморожування.
Ці фактори призводять лише до тимчасового підвищення вологості, і якщо їх усунути, конденсат безвісти зникне зі стінок апарату.
Технічні поломки холодильника, що призводять до утворення конденсату
У більшості випадків зайва волога всередині відсіків рефрижератора виникає через неправильні дії користувача. Але іноді причиною утворення конденсату може стати несправність обладнання. Найчастіше це:
Механічні пошкодження або знос ущільнювача. Поломка стає причиною влучення всередину відсіку теплого повітря і призводить до утворення конденсату. Необхідно замінити ущільнювач.
Знос петльового механізму дверцят або порушення кріплень петель до корпусу або до дверей. Нещільне прилягання ущільнювача до корпусу апарату сприяє проникненню теплого повітря всередину відсіків. Через це утворюється конденсат. У найпростіших випадках допомагає регулювання петель, а більш запущених – необхідна їх заміна. Якщо місце кріплення проржавіло і надійно закріпити двері не вдається, можна переважити дверцята на інший бік.
Втрата параметрів чи поломка термодатчика. У таких випадках рефрижератор починає "переморожувати", дренаж забивається льодом і вся волога залишається всередині камери. Допомагає встановлення справного датчика температури.
Несправність модуля відтайки (у No Frost модифікаціях). При цьому морозилка починає "обмерзати", а в холодильному відсіку накопичується надлишкова волога. Найчастіше причиною поломки стає вихід із ладу запобіжника, таймера або датчика відтайки, а іноді й ТЕНу.
Якщо ви самостійно не змогли знайти причину появи в камері конденсату, звертайтесь до нашого сервісного центру. Майстер по ремонту холодильників швидко проведе діагностику та виявить причину підвищення вологості, а також оперативно усуне її. На всі роботи та встановлені деталі буде надано тривалу гарантію.
Коментарі (0)