Фільтр - це найнеобхідніший аксесуар для вашої пральної машини. Він необхідний, щоб підтримувати її в чистоті протягом усього терміну служби. Багато хто недооцінює необхідність такого невеликого, але дуже важливого елемента. Настав час розібратися, як допомагає фільтр і чи справді він запобігає ранній ремонт пральних машин від серйозних несправностей.
Отже, вам цікаво, чи потрібно встановлювати додатковий фільтр пральної машини? Далі ви отримаєте відповіді на всі запитання. Пральна машинка незамінний прилад, який дає змогу підтримувати одяг у чистоті та порядку. Але важливо, щоб техніка теж залишалася чистою і в цьому добре допомагають фільтри для пральних машин.
Експерти сходяться на думці, що використовувати мережевий фільтр пральної машини обов'язково. Вони допомагають очистити воду і пропускають вже чисту воду в барабан. Крім того, фільтри видаляють з води різні домішки. Фільтри для ворсу допомагають збирати небажані відходи і сміття після кожного циклу прання. Вони також накопичують шерсть домашніх тварин або будь-який бруд, що залишився після циклу прання.
Важливо! Вам необхідно регулярно замінювати фільтри, щоб гарантовано видаляти все сміття.
Не варто забувати про необхідність регулярно чистити фільтри. Це підвищує продуктивність машини.
Класифікація фільтрів
Щоб пральна машина прослужила досить довго, необхідно не тільки дбайливо поводитися з нею, а й використовувати фільтр. Він запобігає протіканню пральної машини через жорстку воду, бруд та інше. Загалом, усього того, що може накопичуватися у водопроводах.
На ринку представлені різні види фільтрів для пральної машини. Усі вони мають схожу функцію. У більшості пральних машин використовується фільтр грубого очищення для води, який затримує великі частинки бруду. А ось із дрібними частинками, з якими фільтр не впорається, бажано встановити додаткові опції. Варто зазначити, що в разі поломки, ремонт фільтра пральної машини досить складно провести.
Фільтр дає змогу зберегти чистоту води і вловлює частинки бруду і сміття. На ринку можна зустріти такі види:
-
механічні фільтри грубого очищення;
-
поліфосфатні;
-
магнітні;
-
комбіновані.
Принцип дії фільтрів грубого очищення заснований на такому:
Вони пропускають воду крізь себе, а завдяки решітчастій структурі з різних матеріалів, затримують механічні домішки. Принцип досить простий і зрозумілий, як і сама задумка використання фільтра. Адже це все здатне нашкодити системі забору води, а також завдати непоправної шкоди насосу, який зливає воду з пральної машини. Потрібно встановити фільтри, щоб машинка не вийшла з ладу.
Існують магістральні фільтри, які найчастіше встановлюють в організаціях і лише за винятком - у житлових будинках. Цей фільтр одразу очищає воду від піску, іржі та інших домішок.
Варто зазначити, що здебільшого під час встановлення або заміни водопровідних труб встановлюються фільтри для пральних машин грубого очищення. Ці пристрої здатні вловлювати великі частки, виявлені у водопровідній воді. Такі чистячі фільтри потребують регулярного чищення. Зазвичай такі екземпляри проводять спочатку грубе чищення, вловлюючи великі частинки, а потім більш дрібні. У результаті вода практично повністю очищається від домішок. Єдина незручність - фільтри потрібно періодично чистити, інакше вони перестануть фільтрувати.
Критерії вибору фільтрів
Вимоги до фільтрів для пральної машини не сказати, що занадто високі, якщо ви хочете, щоб пральна машина прослужила довгі роки, то крім дбайливої експлуатації та за всіма рекомендаціями слід також проводити регулярне профілактичне прання без білизни з додаванням різних складів. Крім цього, слід звернути увагу на якість води, яка надходить у пральну машину.
Для цього на водопровідній трубі налийте в машину воду з домішками навколо фільтрів і перевірте, наскільки добре вони справляються з чищенням. Також фільтр, за умови, що магніти досить сильні, також може розчиняти деякі хімічні речовини.
Пам'ятайте, що рідина, яка пройшла через поліфосфатний фільтр, не призначена для пиття. Тому його слід використовувати в технічних цілях.
Щоб вибрати потрібний тип фільтра, рекомендується:
Здати воду на аналіз і визначити, які речовини в ній містяться, а потім вибрати необхідний фільтр.
Якщо у водопровідній воді достатньо іржі та інших забруднень. У цьому випадку рекомендується вибрати основний фільтр, який очистить усю воду, що потрапляє в кімнату.
Якщо встановлено, що потрібен фільтр для пом'якшення жорсткої води, рекомендується використовувати магнітні екземпляри, які в першу чергу затримують забруднення.
Щоб пом'якшити воду, багато хто купує поліфосфатний фільтр, що містить спеціальні кристали солі, які пом'якшують воду. Єдина відмінна риса - цей фільтр не можна використовувати з іншими (крім грубого очищення), як магнітний фільтр.
Встановлення додаткового фільтр для пральної машини з метою пом'якшення водопровідної води відбувається дуже швидко і для цього не потрібно мати якісь певні навички. Варто зазначити, що у великих містах України вода, яка подається через міську водопровідну мережу, містить величезну кількість домішок. Вони надають воді жорсткості і в особливо великій кількості домішки утворюють накип, аналогічний, як у чайниках. Такий самий накип може з'явитися на нагрівальному елементі, а це рано чи пізно призведе до поломки пралки.
Щоб пом'якшити воду і прибрати з неї домішки, рекомендується використовувати фільтр. У пралку і так вбудований спеціальний, який здатний видаляти елементи, що впливають на жорсткість води. Але є окремі категорії, які дають змогу навіть знизити витрату мийного засобу. Очищення води від жорсткості здійснюється хімічним шляхом, у цьому фільтрі присутні кристали поліфосфату.
Щоб захистити фільтр для води, ви можете не тільки пом'якшити воду, а й видалити забруднення. У міру проходження води через очищувач кристали поступово розчиняються, і речовина, що утворилася, зв'язує карбонати, які складають основу солей жорсткості. Магнітний фільтр вважається досить дорогим, основу складають сильні магніти, які впливають на воду і кальцит у воді.
Під дією магнітного поля кальцій переходить у зовсім іншу форму, внаслідок чого накип не утворюється. Але магнітні фільтри на практиці застосовуються дуже рідко, тому що вони досить дорогі, постійні магніти не можуть генерувати необхідну напруженість магнітного поля. А коли температура води піднімається вище певного параметра, такі фільтри перестають працювати.
Використання сольового фільтра в пральній машині дає змогу запобігти передчасному виходу з ладу. Він захистить техніку від неякісної води і багато хто за рекомендаціями фахівців встановлює такі фільтри додатково, щоб очистити воду від іржі, наприклад. Досить поширене використання одночасно двох фільтрів, наприклад, грубого чищення і сольового. В останнього є маса переваг, а саме:
-
Відносно невелика ємність.
-
Усередині хімічний поліфосфат.
Коли вода проходить через фільтри, поліфосфати поступово розчиняються і зв'язують молекули кальцію і магнію, внаслідок чого не утворюється накип, а вапно в машині через фільтри також не відокремлюється в пральній машині. Під час використання такого фільтра необхідно стежити за кількістю поліфосфатів у колбі і в міру їх зменшення відкручувати поршень, додавати наповнювач і щільно загвинчувати. Звісно, в цьому разі слід вимкнути подачу води і вимкнути пральну машинку. Варто зазначити, що сольовий фільтр легко встановити й обслуговувати, не звертаючись до професіонала.
Ще одна його особливість у тому, що його можна використовувати тільки для технічних рідин, тобто для машин - це ідеальний варіант. Його встановлюють на трубопроводи холодної води. У цьому випадку оскільки сама сіль починає псуватися за температури вище 50 C, цей фільтр не діє.
Навіщо потрібен магнітний фільтр для пральної машини? На даний момент є безліч методів, які забезпечують додаткове очищення води. Одна з можливостей - намагнітити воду за допомогою спеціального магнітного фільтра, встановленого на лінії подачі води до пралки. Підключити такий фільтр для води до водопроводу дуже просто. Деякі моделі фільтрів складаються з 2-х частин, які кріпляться безпосередньо до водопроводу. Обидві половинки магнітного фільтра кріпляться одна до одної гвинтами.
Якщо ви зіткнулися з тим, що тече фільтр пральної машини, перевірте, чи не забруднений він. Це може виявитися причиною протікання.
Інші типи фільтрів вбудовані у водопровідну трубу, тільки для цього вже потрібен спеціальний інструмент, оскільки необхідно буде зробити розріз у трубі для встановлення гайок, у які буде угвинчуватися фільтр. Це досить просто зробити, якщо труба пластикова, а в іншому разі потребує додаткових зусиль для встановлення.
Такі магнітні фільтри можуть запобігти накопиченню накипу в пральній машині, але ефективність таких опцій поки не зрозуміла. Але такий пластифікатор все ж допомагає хоч і частково, але позбутися високого ступеня жорсткості.
Найкращі моделі від сучасних виробників
Фільтри для захисту побутової техніки представлені величезною різноманітністю. Вони дають змогу запобігти передчасному зносу та серйозним пошкодженням. Якщо ви зацікавлені в установці очищувача, зверніть увагу на найкращі моделі, які пропонують сучасні виробники:
- HELFER. Цей фільтр вирізняється тим, що при його використанні немає величезної необхідності часто досипати поліфосфатні кристали. Ефективно захищає пристрої від накипу.
- SONAKI WP-400X. Являє собою універсальний 8-ступінчастий очищувач. Він дуже компактний і простий в установці. Підходить для монтажу на кухні або в пральні.
- Аквафор Стирон. Цей поліфосфатний фільтр призначений тільки для чищення води для прання. Компактний і добре справляється зі своїм завданням.
Якщо ви все ще в пошуку способів очищення води для пральних машин, зверніть увагу на фільтри. Вони добре виконують покладені на себе функції. Пам'ятайте, що регулярне очищення фільтра пральної машини подовжує його термін служби.
Коментарі (0)