Який кондиціонер вибрати: поради майстрів
Багато людей, оцінивши комфорт, який кондиціонери надають приміщенню, вирішують купити такий пристрій. І тут постає питання: яку систему краще вибрати для квартири чи будинку?
Насамперед кондиціонер повинен максимально тихо працювати, ідеально виконувати свою функцію і мати потужність, підібрану відповідно до площі приміщення, в якому він буде встановлений. Його експлуатація не повинна бути істотним навантаженням на домашній бюджет, а також перевантажувати електромережу в будинку.
Види кондиціонерів – який вибрати?
Всі пристрої, що охолоджують повітря, діляться на два основні види: переносні і стаціонарні спліт-системи. Рішення про тип обладнання можна прийняти, ґрунтуючись на рекомендаціях наших спеціалістів щодо ремонту кондиционерів.
1. Переносні кондиціонери
Портативний кондиціонер відносно компактний та мобільний – його можна вільно переміщати між кімнатами. Крім того, він не вимагає довбання стін або переробки вікон. Такий пристрій виконує свою функцію, проштовхуючи повітря через металевий охолоджувач або фільтри, що просочені водою. Єдиним електричним компонентом у ньому є маленький вентилятор. Тому деякі моделі можна запитати навіть від USB-порту.
2. Стаціонарні спліт-системи
Найпростіше рішення – це настінний спліт-кондиціонер. Його внутрішній блок монтується у кімнаті на вибраній вами стіні. Зовнішній блок зазвичай розміщується на балконі або кріпиться на зовнішньому фасаді будинку. Коли такої можливості немає, залишається дах чи підвал. Спліт-системи відрізняються тихішою роботою, оскільки компресор виведений з боку вулиці.
Якщо потрібно кондиціонувати відразу кілька кімнат, то тут застосовуються багатокомпонентні мульти-спліт-кондиціонери. Цей тип системи означає, що один зовнішній блок пристрою підтримує кілька внутрішніх блоків, які розташовані в різних кімнатах.
На що звернути увагу під час виборів?
Параметри, якими повинен мати гарний кімнатний кондиціонер для будинку або квартири:
Потужність розрахувати її досить просто, припустивши, що на 1 м2 потрібно 0,1 кВт. Розрахунок показує, що, наприклад, приміщення площею 20м2 необхідно 2кВт.
Витрата повітря – тут принцип простий: що вище значення, то ефективніше охолодження. Найчастіше можна зустріти пристрої із витратою повітря від 200 м3/год до 400 м3/год.
Інтенсивність шуму – у випадку з портативними кондиціонерами гарний результат 63 дБ. Для стаціонарних спліт-систем – 35дБ. Варто пам'ятати, що не можна розміщувати внутрішні блоки у кутах кімнат. Звуки, відбиваючись від трьох площин, додатково посилюються.
Енергоефективність – що вона вища, то менше рахунки за електроенергію. В ідеалі А+++.
Регулювання обдування – пристрій з широким регулюванням швидкості обдування дозволить налаштувати рівень шуму відповідно до ваших уподобань.
Холодоагент – суміш двох газів однакового обсягу. Найпопулярніші типи маркуються символами R407C, R410A та R290. Фахівці рекомендують R410A.
Додаткові функції кондиціонера
Найбільш поширеними і важливими додатковими функціями є:
термостат – підтримує запрограмовану постійну температуру;
таймер – дозволяє встановити час увімкнення або вимкнення пристрою;
коливальний рух - потік повітря прямує почергово в різні боки;
підігрів - ідеальна функція, щоб обігрівати приміщення взимку;
фільтрація – дозволяє очистити повітря від пилу, бактерій чи кліщів.
Незалежно від обраного типу кондиціонера – компактний портативний або стаціонарна система – ви відчуєте покращення якості повітря та підвищений охолодний комфорт.
Коментарі (0)