Несправності сушильних машин

- 10 лютого, 2023

У багатьох будинках часто одночасно використовують пральні та сушильні машинки. Призначення других легко зрозуміти виходячи з назви. За допомогою сушарок набагато легше і швидше сушити речі і для цього достатньо просто закинути їх всередину, встановити будь-який режим і через деякий час дістати одяг повністю сухий. Принцип використання дуже простий і зрозумілий. Але, як і будь-яка техніка, сушильні машини схильні до зносу. Деякі поломки техніки можуть призвести до повного виходу з ладу. Якщо ви виявите проблеми, то здебільшого не обійтися без допомоги майстра і потрібно буде провести терміновий ремонт сушильних машин.

У яких випадках потрібна допомога майстра? Розглянемо 6 поширених проблем із сушаркою, які потребують звернення до сервісного центру. Нездатність надати необхідний догляд може викликати великі проблеми з технікою. Навіть найкраща сушарка може зіткнутися з поломками, і ваше завдання - оглянути техніку максимально уважно, щоб знайти проблеми і якомога швидше вирішити їх за допомогою ремонту, перш ніж вони погіршаться.

Варто зазначити, що навчитися вирішувати загальні проблеми з сушаркою непросто. Часто для цього доводиться наймати професіоналів, щоб діагностувати й усувати проблеми, з якими зіткнулася техніка. Нижче наведено деякі з найпоширеніших варіантів поломок сушильних машин і способи їх вирішення.

1. Сушильна машинка не вмикається.
Щодня через сушарку проходять кілограми речей. Що, якщо сушарка перестане вмикатися? Перше, що потрібно зробити в цій ситуації - звернутися до професіоналів. Щойно фахівці почнуть шукати джерело проблеми, насамперед всю увагу варто приділити автоматичному вимикачу, який живить сушарку. Якщо в мережі постійно відбуваються стрибки напруги, то сушарка відключатиметься.

Вещи из сушильной машины

Інші проблеми, які можуть призвести до того, що сушарка не увімкнеться - зламаний шнур живлення або пошкоджений вимикач дверцят сушарки. Ви можете заощадити час і гроші, уникаючи усунення неполадок і ремонту своїми руками замість найму досвідченого професіонала.

2. Надмірний шум - одна з найпоширеніших проблем із сушаркою.

У сушарки багато рушійних частин і кожна з них має працювати злагоджено, щоб пристрій виконував свої функції належним чином. Якщо ви помітили, що сушарка видає скрип, гудіння або стукіт, вам потрібно звернутися до професіонала, щоб він оглянув її.

Якщо сушарка видає стукіт, це може бути пов'язано з порушенням у роботі. У більшості сушарок є напрямні, які являють собою невеликі пластикові деталі, розташовані в передній частині барабана. Згодом вони зношуються і ламаються, що призводить до надмірних проблем із шумом.

Спеціаліст з ремонту побутової техніки також перевірить стан крильчатки повітродувки сушарки та опорного ролика барабана, намагаючись визначити причину цього шуму. Якщо який-небудь із цих компонентів пошкоджений, то потрібно провести заміну.

3. Одяг залишається пом'ятим, коли його дістають із сушарки.

Перше, що робить більшість людей, зіткнувшись із пом'ятим одягом, - це кидають його назад у сушарку. Тепло і обертальний рух зазвичай розгладжують складки. Якщо після цього складки, як і раніше, присутні на речах, виникає певна проблема, яку необхідно виправити.

У деяких випадках ця проблема може бути спричинена тим, що в сушарку ви кидаєте багато одягу одночасно. Також можна спробувати змінити налаштування сушильної машини. Якщо ви спробуєте впоратися з цим, але проблема не зникне, сушарку необхідно відремонтувати.

У такій ситуації найкраще замінити нагрівальний елемент у сушарці. Якщо діючий елемент не виробляє достатньо тепла, це може призвести до проблем із пом'ятим одягом.

4. Сушильна машина не обертається.

Сушильна машина у вашому будинку призначена для того, щоб моментально висушити речі. Коли сушарка не обертається, то це може бути пов'язано з обривом ременя. Через це неможливо буде висушити речі і позбутися складок. Через складність заміни ременя потрібно найняти фахівця для виконання цієї роботи.

В інших ситуація барабан сушарки може не обертатися через заклинювання двигуна або інших пошкоджень опорних деталей. Вартість заміни цих компонентів залежить від моделі вашої машинки.

5. Сушарка не виробляє тепло.

 

Якщо ви чуєте, як сушарка обертається, але речі після неї залишаються мокрими, то це пов'язано з недостатньою кількістю тепла, що виділяється. Перш ніж викликати фахівців для діагностики цієї проблеми, обов'язково перевірте налаштування сушарки. Якщо нагрівання не ввімкнено правильно, це може стати причиною цієї проблеми.

Також проблема може бути пов'язана з температурним перемикачем, який розміщений на панелі керування. Якщо справа в цьому, то єдиним шляхом вирішення проблеми стане отримання професійної допомоги.

6. Проблеми з перегрівом сушарки.

Якщо сушарка почне перегріватися, це може призвести до пошкодження одягу або навіть невеликого загоряння. Проблеми з термостатом - одна з очевидних причин перегріву. Якщо ви відкладатимете ремонт, то ситуація може погіршитися.

Без спеціальних навичок і знань вкрай не рекомендується займатися ремонтом самостійно. Спробувавши виправити проблеми самотужки, ви можете зіткнутися з більш серйозними несправностями. Фахівці дадуть змогу уникнути цих помилок.

Сушильна машина не вмикається

Поломка сушильної машини може застати вас зненацька. Дуже часто користувачі стикаються з тим, що прилад не вмикається, насамперед перевірити треба ось що:

1. Живлення відключено. Перевірте напругу в розетці. Якщо до приладу не подається живлення, то він не працюватиме. Переконайтеся, що з напругою все гаразд. А якщо є проблеми з розеткою, то, можливо, потрібно буде замінити її.
Також спробуйте перевірити шнур живлення, за необхідності замініть його. Через вік шнур може зноситися.

2. Проблеми з таймером або термостатом.

Проведіть тести, перераховані вище, і виконайте ремонт.

3. Проблем із пусковим перемикачем.

Отримайте доступ до панелі управління, візьміть мультиметр і встановіть його на VOM на RX1, зніміть один з виводів перемикача і прикріпіть щупи до його контактів. На тестері показники повинні показувати знак нескінченності. Потім натисніть кнопку пуску, і показання має змінитися на нуль. В іншому разі пусковий вимикач несправний, і вам просто потрібно відключити його і замінити на робочий.

Ремонт сушильной машины

Це, звісно, не всі поломки, через які сушарка може не вмикатися, але найосновніші з них. Коли займатиметеся заміною комплектуючих, то завжди тримайте при собі телефон з камерою, щоб зняти кожен етап розбирання СМА і потім з легкістю зібрати її.

Основні причини несправності

Поломки сушильної машини бувають найрізноманітніші. Ваша техніка може, як зазвичай, запускатися і виконувати цикл сушіння, а по завершенню видавати звуковий сигнал про те, що завершила роботу. Однак при цьому білизна залишається вологою навіть після кількох годин сушіння. Для всієї вашої родини ця несправність може стати серйозною проблемою. Але це ще не означає, що потрібно шукати заміну старій техніці. Розберемося з найпоширенішими причинами несправності та подальшими діями щодо їх усунення.

Сушарка працює, але не сушить

Якщо білизна більше не сохне в сушарці, можна зробити висновок, що техніка застаріла, особливо якщо пристрій перебував у домашньому господарстві багато років. Але ця помилка може виникати з кількох причин. Здебільшого це може бути пов'язано з поломкою нагрівального елемента.

Якщо сушильна машина занадто довго сушить білизну, можливо, це технічний дефект. Нагрівальний елемент може бути пошкоджений і через це сушарка недостатньо нагрівається. Також проблема може бути через те, що несправний датчик температури. Крім того, причиною може виявитися програмний комутатор. Зазвичай ці деталі можна замінити і тоді не потрібно буде купувати нову сушильну машинку.

Іноді несправності можуть бути пов'язані з тим, що сушарка видає стукіт. Причиною гучних звуків сушильної машини можуть стати механічні проблеми. Найчастіше до цього призводять:

  • Зношений приводний ремінь. Він з'єднує двигун із барабаном і змушує його рухатися. Якщо ремінь зношений або на ньому є тріщини та інші пошкодження, барабан починає шуміти. Виявивши ці проблеми, рекомендується звернутися до майстра і замінити цей елемент.
  • Зношений підшипник барабана. Підшипник барабана може вибитися і створювати високе навантаження на двигун. Щоб замінити його, то для цього доведеться отримати доступ через приводний ремінь. Якщо він скрипить або насилу обертається, то, найімовірніше, потрібно замінити підшипник.
  • Несправний двигун. Це рідкісні ситуації і здебільшого подібні проблеми з'являються з огляду на вік або зношення пральної машини.

Щоб вирішити ці несправності, рекомендується звернутися до майстра. Без спеціальних навичок і знань не рекомендується усувати поломки самостійно.

Сушарка більше не вмикається

Якщо обладнання більше не вмикається, це не має бути ознакою того, що воно повністю зламалося. Перший крок до вирішення проблеми - перевірити наявність напруги в розетці. Часто на цьому усунення неполадок закінчується.

Також вам варто переконатися, що дверцята щільно закриті. Це одна з найчастіших причин, через яку сушильна машина не вмикається. Ймовірно, проблема в несправному дверному контакті. Не варто виключати й те, що спрацював запобіжний термостат, який запобігає перегріванню сушарки і саме тому сушильна машина не нагрівається.

Як уникнути поломок?

Є безліч способів для вирішення частих поломок сушильних машин. Щоб пристрій працював правильно, рекомендуємо дотримуватися кількох простих порад. Якщо проблема в тому, що сушарка не нагрівається, то перевірте запобіжники і вимикачі. Барабан сушарки буде обертатися, якщо перегорів хоча б один запобіжник, але при цьому не буде тепла. Можливо, вам буде потрібно замінити обидва запобіжники або скинути обидва автоматичні вимикачі.

Якщо ви зіткнулися з тим, що перегорів ТЕН через стрибок напруги або іншу механічну проблему, то сушарка не нагріється. Замінити його легко і всі запчастини можна знайти в інтернет-магазині.

А якщо ви маєте справу з тим, що сушарка відключається через короткий проміжок часу, то рішення дуже просте. Коли сушарка раптово відключається після виконаної роботи, зазвичай проблема в термостаті або терморезисторі. Перевірте кожну з цих деталей за допомогою вольтметра, щоб визначити, чи правильно вони працюють або їх потрібно замінити.

Сушарка видає незвичайний шум? Якщо ви чуєте стукіт або вібрацію, то можливо сушарка просто стоїть нерівно. Кожну ніжку відрегулюйте і вирівняйте їх за рівнем. Також перевірте, чи не застрягли в барабані дрібні предмети. Також, якщо ви чуєте гучні удари, одяг може бути зав'язаний або сплутаний.

Загалом, поломки сушильних машин можна уникнути і для цього необхідно забезпечити правильні умови експлуатації. Регулярно проводьте чистку фільтрів і конденсатора. Досить часто проблеми пов'язані із забрудненням фільтрів. Крім того сучасні сушарки, як і пральні машинки, здатні самостійно діагностувати поломки на ранніх етапах і повідомляти про них користувачів. Якщо вчасно звернути увагу на ці сигнали, то ви зможете уникнути більш серйозних поломок.


Коментарі (0)

    Зміст: